Юннати долучились до світової спільноти і відзначили День домашніх улюбленців | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 11-15 серпня 2020 року - Всеукраїнський онлайн табір «Марафон любові до рідного краю» *** 20 серпня 2020 року об 11:00 - педагогічне засідання «Позашкілля – вибір майбутнього» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» *** 9 вересня 2020 року пройде п'ята онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва ***


Юннати долучились до світової спільноти і відзначили День домашніх улюбленців

У багатьох країнах світу 30 листопада відзначають Всесвітній день домашніх тварин. Це свято присвячене всім одомашненим людиною тваринам і служить нагадуванням всьому людству про відповідальність за „братів наших менших”. Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: „Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив”.

Ідея свята з’явилася в 1931 році у Флоренції під час Міжнародного конгресу прихильників руху із захисту природи. Основною метою активісти вбачалирозвиток у людей почуття відповідальності за тварин. Адже багато хто спочатку бере їх до себе в будинок, а потім, як тільки стикаються з першими труднощами, або тварина набридає, її викидають на вулицю. В кращому випадку тварини опиняються знову у зоомагазинах або куточках живої природи.

Багато людей не беруть на себе зобов’язання по догляду за котами, собаками, папугами та іншими домашніми улюбленцями. Але вони повинні розуміти, що домашні тварини по своїй природі не пристосовані до життя без людської допомоги.

На жаль, з такими сумними випадками працівники екоцентру стикаються постійно. Адже саме до куточка живої природи приносять домашніх улюбленців, що стали „незручним”: додають клопоту, потребують догляду і уваги. Намагаємося пояснювати дітям та їх батькам, що стільки уваги, любові і піклування, як вдома, тваринка у кутку живої природи ніколи не отримає. Це все одно, що здати власну дитину в інтернат. Дуже прикро, що не всі це розуміють.

Саме тому 29 листопада, напередодні свята,педагоги відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи провелимасово-виховнийзахід, щоб вкотре звернути увагу дітей на відповідальність за своїх маленьких друзів, їх життя, здоров’я і комфорт фізичний і душевний.

Присутні переглянули мультимедійну презентацію, з якої дізналися про історію виникнення свята, а також про те, що тварини, зокрема собаки і коти, не тільки служать людині, а й рятують, лікують, вони є найвідданішими друзями. На юннатів чекав цікавий квест, на зупинках якого діти продемонстрували, що вони дійсно багато знають про домашніх тварин і розуміють, яку відповідальність несуть за них.

Хочеться ще раз наголосити:

Дуже часто люди забувають, що поруч живуть вірні друзі – тварини, які відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові.

Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є все життя!

Тож залишаймося і ми вірними своїм маленьким друзям, піклуймося про них, і тоді усі разом зможемо протистояти жорстокості!

ОЛЬГА ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувач відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар