В обласному еколого-натуралістичному центрі Дніпропетровської обласної ради відбувся захід, присвячений “Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 11-15 серпня 2020 року - Всеукраїнський онлайн табір «Марафон любові до рідного краю» *** 20 серпня 2020 року об 11:00 - педагогічне засідання «Позашкілля – вибір майбутнього» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» *** 9 вересня 2020 року пройде п'ята онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва ***


В обласному еколого-натуралістичному центрі Дніпропетровської обласної ради відбувся захід, присвячений “Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років”

Комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді“ Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО“ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) 28 листопада 2019 року було проведено виховний захід, присвячений пам’яті жертв Голодомору. В заході брали участь 25 юннатів гуртків “Флористика” та “Юні аматори зеленої архітектури” КЗО“ОЕНЦДУМ”, учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №76 ”Дніпровської міської ради (директор Г.О. Сазанська).

Метою заходу було розкрити причини та наслідки трагедії Голодомору 1932-1933 років, вшанувати пам’ять його жертв, формувати святе відношення до хліба, як результату важкої людської праці.

Юннати прослухали інформацію про події 1932-1933 років. Безжалісний каток Голодомору, штучно створений тодішньої владою Радянського Союзу мав за мету знищити дух волі та свободолюбства у селян, підкорити та знищити будь які паростки спротиву серед українців. Винищувались цілі села, від голоду помирали і старі, і молоді. Найстрашніше – помирали діти. У вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько 2/3 учнів. Вони не дожили до свого першого дзвоника. Саме так влада поступила з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття. Людей свідомо морили голодом. Насильно забирали всі продовольчі припаси. Засуджували навіть дітей, які підбирали колоски пшениці на вже зібраних полях, штрафували. Якщо селянин чи колгоспник не виконав план здачі зерна, у нього забирали усе: картоплю, зерно, корову, хату. Люди розуміли, навіть тим, хто переживе голодну зиму, сіяти навесні не буде чим. Це був геноцид, спрямований на знищення народу України.

Історія вчить думати, аналізувати, робити висновки, проводити паралелі між історичними подіями минулого і сучасністю для того, щоб трагедії не повторювались.

Хвилиною мовчання юннати вшанували пам’ять жертв Голодомору.

Значна увага була приділена значенню хліба, особливому відношенню до нього українців, усвідомленню важливості бережливого ставлення до хліба та шанування праці хліборобів.

У мультимедійному супроводі було продемонстровано презентацію з унікальними світлинами неосяжних просторів українського степу, рідної Дніпропетровщини, юннати читали вірші про Батьківщину, усвідомлюючи якою високою ціною оплачено свободу та незалежність нашої держави.

Наприкінці заходу юннати виготовили з паперу свічки пам’яті жертв Голодомору та прикріпили їх на карту України.

Відкриття заходу пам’яті жертв голодомору

Виготовлення свічок пам’яті

Віртуальні свічки пам’яті на карті України

Оформлення виставки

Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Положій Л.В.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар