Вихованці ЗОЕНЦ за життя без СНІДу | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Вихованці ЗОЕНЦ за життя без СНІДу

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна акція „16 днів проти насилля”. Вона започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році. В цей період є й інші важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Педагоги разом з юннатами ЗОЕНЦ 6 грудня також долучились до Міжнародної акції проти насилля та Міжнародного дня боротьби зі СНІДом. Традиційно, розпочав масово-виховний захід директор ЗОЕНЦ Олександр Васильович Геревич, який розповів про важливість відзначення днів цього періоду, а також наголосив, що проблема ВІЛ\СНІДу є не тільки медичною, а й соціальною. Для її вирішення необхідне прозоре ознайомлення дітей із ВІЛ захворюванням, з його небезпекою, та методами профілактики.

Методистка відділу організаційно-масової роботи Мирослава Вайдич підготувала інформаційну презентацію, в якій розповіла про мету та історію виникнення акції, види насильства та їх характеристику. Особливо, звернула увагу вихованців на кібербулінг, який дуже поширений в сьогоденні.

Одним з днів цього періоду, а саме 1 грудня, в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ\СНІДу.

З нагоди відзначення цього дня, відділ організаційно-масової роботи організували зустріч з представником Закарпатського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Іванною Ярославною Гуцол, яка змістовно та зрозуміло для юннатів розповіла про те, яку серйозну небезпеку для життя людини несе ця глобальна проблема, наголосила, що цей день став одним з найбільш вагомих міжнародних днів здоров’я, а відзначення його є можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання та його профілактику. Додавши статистику захворювання в Україні, наголосила скільки людей ходить поміж нас, які навіть не знають що вони ВІЛ- інфіковані. Юннати отримали інформацію про шляхи передачі інфекції, її стадії та ознаки, усвідомили зв’язок між способом життя і ризиком інфікування, а також обговорили проблему толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих. Протягом бесіди діти активно задавали питання, на які отримували змістовні відповіді.

Ми сподіваємось, що дана зустріч розширить у юннатів знання про небезпеку епідемії, як уберегти себе від цього страшного захворювання, як зробити правильний вибір у житті, а також як виховувати почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя.

Мирослава ВАЙДИЧ, методистка відділу організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet