Одна єдина на цілім світі! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Одна єдина на цілім світі!

Соборна Україна незалежна,

як квітка синьо-жовта розцвіла.

І не згубилася людська любов безмежна

до України-неньки і її буття.

День Соборності України — це особливе свято, покликане нагадати нам: в якому б куточку України ми не жили, якою б мовою не спілкувалися, яких релігійних або політичних переконань не дотримувалися, наші серця об’єднані любов’ю до України!

Так, 21 січня, в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся масово-виховний захід з нагоди відзначення Дня Соборності України, проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Відкрив захід директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич, який привітав юннатів із святом та розповів про історію єднання народу на прикладі притчі „Пучка колосків”, зокрема, наголосивши, що один колосок легко зламати, а колоски з’єднані в пучок це незламна сила.

Продовжуючи, ведучі святарозповіли присутнім заходу скільки всього героїчного та водночас трагічного випало на долю нашого народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність та єдність. Висвітили події 1919 року, коли збулася одна з найзаповітніших мрій українців, а саме, проголошено Універсал України, в якому говорилось про те, що„…однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України”.

З пізнавальної мультимедійної презентації учасники заходу дізнались про традиції святкування Дня соборності не тільки в Україні, а й в різних куточках світу, де проживають українці. Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковим з таких відбувся в 1990 році і отримав назву „Живий ланцюг”. Тоді люди вишикувалися „живим ланцюгом” від Києва до Львова та Івано-Франківська. Відтоді ідея проведення „живого ланцюга” стала доброю традицією.

Кінцевим етапом заходу став майстер-клас з виготовлення „браслета єдності” зі стрічок в кольорах нашого прапора, що символізує дружбу та єдність. Діти провели час в хорошому та творчому настрої, а зроблені ними браслети, стали патріотичною прикрасою на дитячих руках.

Також 22 січня 2020 року педагоги ЗОЕНЦ приєднались до святкування Дня Соборності України в м. Ужгород. На площі Народній долучилися до акції-ходи з розгорнутим 100-метровим прапором України і урочисто попрямували до пам’ятника Августину Волошину. Віддавши шану президенту Карпатської України продовжили ходу до пішохідного моста, де символічно, за допомогою жовто-синього стягу містяни об’єднали лівий і правий береги Ужа, що символізує знак соборності та єдності Сходу і Заходу України.

Мирослава ВАЙДИЧ, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet