Юні екологи Львівщини досліджують водойми | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юні екологи Львівщини досліджують водойми

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує юних природоохоронців до участі в Науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». Захід відбуватиметься в заочному форматі і триватиме з 25 травня до 30 листопада 2020 року.
Саме тому цікавою та актуальною є діяльність якою займаються вихованці гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», що працює на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва Яворівського району (керівник – Валах І.І.). досліджуючи водойми в районі головного Європейського вододілу (Східне Розточчя).

Стародавнє село Старичі розташоване неподалік від знаменитого курорту, а тепер санаторію «Шкло», відомого своїми лікувальними мінеральними водами. Саме тому гуртківці спільно з педагогом вирішили дослідити якість води у водоймах даного регіону. Діти досліджували і порівнювали показники забрудненості води у природніх водоймах (річка Терешка), криницях та централізованому водопостачанні домогосподарств.
Результати та висновки проведених досліджень були відображені у дослідницькій роботі, яку вихованці представили на  Олімпіаду випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проектів) (науковий керівник – методист Корнацька О.В.).
Однак на цьому юні екологи не зупинилися. Оскільки діти досліджували місцеві водойми, для яких характерне явище «цвітіння», то в планах юннатів взяти участь в іншому науково-дослідному проекті – «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». На сьогоднішній день, в умовах карантину, використовуючи сервіс «Google Classroom», діти за підтримки керівника гуртка Ірини Валах мають нагоду більш детально ознайомитися з новим для них розділом біології – гідробіологією.
За допомогою мікроскопу з цифровою камерою, який є в нашому еколого-натуралістичному центрі, учні будуть досліджувати мікроскопічні водорості в поверхневому шарі водойм, а також вивчатимуть видовий склад водоростей-збудників цвітіння водойм Львівщини та їх негативний вплив на водну екосистему та здоров’я людини. Програма “Google Classroom” дозволить провадити цю роботу дистанційно у період карантину. Буде також продовжено роботу з аналізу хімічного складу водойм у період масового «цвітіння». До періоду масового «цвітіння» води вихованці гуртка «Юні охоронці природи» виготовлять планктонну сітку Апштейна, яка дозволить професійний відбір проб фіто- та зоопланктону для якісного вивчення різноманіття гідробіонтів.
Отже, планів багато. Бажаємо юним екологам гарної, плідної роботи як в умовах карантину,  так і після його завершення. І, звичайно, не зупинятись на досягнутому!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet