Юні екологи Львівщини досліджують водойми | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юні екологи Львівщини досліджують водойми

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує юних природоохоронців до участі в Науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». Захід відбуватиметься в заочному форматі і триватиме з 25 травня до 30 листопада 2020 року.
Саме тому цікавою та актуальною є діяльність якою займаються вихованці гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», що працює на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва Яворівського району (керівник – Валах І.І.). досліджуючи водойми в районі головного Європейського вододілу (Східне Розточчя).

Стародавнє село Старичі розташоване неподалік від знаменитого курорту, а тепер санаторію «Шкло», відомого своїми лікувальними мінеральними водами. Саме тому гуртківці спільно з педагогом вирішили дослідити якість води у водоймах даного регіону. Діти досліджували і порівнювали показники забрудненості води у природніх водоймах (річка Терешка), криницях та централізованому водопостачанні домогосподарств.
Результати та висновки проведених досліджень були відображені у дослідницькій роботі, яку вихованці представили на  Олімпіаду випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проектів) (науковий керівник – методист Корнацька О.В.).
Однак на цьому юні екологи не зупинилися. Оскільки діти досліджували місцеві водойми, для яких характерне явище «цвітіння», то в планах юннатів взяти участь в іншому науково-дослідному проекті – «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». На сьогоднішній день, в умовах карантину, використовуючи сервіс «Google Classroom», діти за підтримки керівника гуртка Ірини Валах мають нагоду більш детально ознайомитися з новим для них розділом біології – гідробіологією.
За допомогою мікроскопу з цифровою камерою, який є в нашому еколого-натуралістичному центрі, учні будуть досліджувати мікроскопічні водорості в поверхневому шарі водойм, а також вивчатимуть видовий склад водоростей-збудників цвітіння водойм Львівщини та їх негативний вплив на водну екосистему та здоров’я людини. Програма “Google Classroom” дозволить провадити цю роботу дистанційно у період карантину. Буде також продовжено роботу з аналізу хімічного складу водойм у період масового «цвітіння». До періоду масового «цвітіння» води вихованці гуртка «Юні охоронці природи» виготовлять планктонну сітку Апштейна, яка дозволить професійний відбір проб фіто- та зоопланктону для якісного вивчення різноманіття гідробіонтів.
Отже, планів багато. Бажаємо юним екологам гарної, плідної роботи як в умовах карантину,  так і після його завершення. І, звичайно, не зупинятись на досягнутому!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар