Юні екологи Львівщини досліджують водойми | Національний еколого-натуралістичний центр ЗВЕРТАЄМО УВАГУ НА ЗМІНИ СТРОКІВ ПРОВЕДЕННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ У ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ РЯДУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ, ЗАПЛАНОВАНИХ НА БЕРЕЗЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2020 РОКУ, ЩО ОПРИЛЮДНЕНІ В ЛИСТІ НЕНЦ ВІД 27.03.2020 Р. № 91. СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ *** до 1 червня 2020 року триває прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» (заочно) *** Триває оцінювання журі конкурсних робіт фіналістів Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2020»


Юні екологи Львівщини досліджують водойми

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує юних природоохоронців до участі в Науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». Захід відбуватиметься в заочному форматі і триватиме з 25 травня до 30 листопада 2020 року.
Саме тому цікавою та актуальною є діяльність якою займаються вихованці гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», що працює на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва Яворівського району (керівник – Валах І.І.). досліджуючи водойми в районі головного Європейського вододілу (Східне Розточчя).

Стародавнє село Старичі розташоване неподалік від знаменитого курорту, а тепер санаторію «Шкло», відомого своїми лікувальними мінеральними водами. Саме тому гуртківці спільно з педагогом вирішили дослідити якість води у водоймах даного регіону. Діти досліджували і порівнювали показники забрудненості води у природніх водоймах (річка Терешка), криницях та централізованому водопостачанні домогосподарств.
Результати та висновки проведених досліджень були відображені у дослідницькій роботі, яку вихованці представили на  Олімпіаду випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проектів) (науковий керівник – методист Корнацька О.В.).
Однак на цьому юні екологи не зупинилися. Оскільки діти досліджували місцеві водойми, для яких характерне явище «цвітіння», то в планах юннатів взяти участь в іншому науково-дослідному проекті – «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». На сьогоднішній день, в умовах карантину, використовуючи сервіс «Google Classroom», діти за підтримки керівника гуртка Ірини Валах мають нагоду більш детально ознайомитися з новим для них розділом біології – гідробіологією.
За допомогою мікроскопу з цифровою камерою, який є в нашому еколого-натуралістичному центрі, учні будуть досліджувати мікроскопічні водорості в поверхневому шарі водойм, а також вивчатимуть видовий склад водоростей-збудників цвітіння водойм Львівщини та їх негативний вплив на водну екосистему та здоров’я людини. Програма “Google Classroom” дозволить провадити цю роботу дистанційно у період карантину. Буде також продовжено роботу з аналізу хімічного складу водойм у період масового «цвітіння». До періоду масового «цвітіння» води вихованці гуртка «Юні охоронці природи» виготовлять планктонну сітку Апштейна, яка дозволить професійний відбір проб фіто- та зоопланктону для якісного вивчення різноманіття гідробіонтів.
Отже, планів багато. Бажаємо юним екологам гарної, плідної роботи як в умовах карантину,  так і після його завершення. І, звичайно, не зупинятись на досягнутому!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар