Юні екологи Львівщини досліджують водойми | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Юні екологи Львівщини досліджують водойми

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує юних природоохоронців до участі в Науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». Захід відбуватиметься в заочному форматі і триватиме з 25 травня до 30 листопада 2020 року.
Саме тому цікавою та актуальною є діяльність якою займаються вихованці гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», що працює на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва Яворівського району (керівник – Валах І.І.). досліджуючи водойми в районі головного Європейського вододілу (Східне Розточчя).

Стародавнє село Старичі розташоване неподалік від знаменитого курорту, а тепер санаторію «Шкло», відомого своїми лікувальними мінеральними водами. Саме тому гуртківці спільно з педагогом вирішили дослідити якість води у водоймах даного регіону. Діти досліджували і порівнювали показники забрудненості води у природніх водоймах (річка Терешка), криницях та централізованому водопостачанні домогосподарств.
Результати та висновки проведених досліджень були відображені у дослідницькій роботі, яку вихованці представили на  Олімпіаду випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проектів) (науковий керівник – методист Корнацька О.В.).
Однак на цьому юні екологи не зупинилися. Оскільки діти досліджували місцеві водойми, для яких характерне явище «цвітіння», то в планах юннатів взяти участь в іншому науково-дослідному проекті – «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні». На сьогоднішній день, в умовах карантину, використовуючи сервіс «Google Classroom», діти за підтримки керівника гуртка Ірини Валах мають нагоду більш детально ознайомитися з новим для них розділом біології – гідробіологією.
За допомогою мікроскопу з цифровою камерою, який є в нашому еколого-натуралістичному центрі, учні будуть досліджувати мікроскопічні водорості в поверхневому шарі водойм, а також вивчатимуть видовий склад водоростей-збудників цвітіння водойм Львівщини та їх негативний вплив на водну екосистему та здоров’я людини. Програма “Google Classroom” дозволить провадити цю роботу дистанційно у період карантину. Буде також продовжено роботу з аналізу хімічного складу водойм у період масового «цвітіння». До періоду масового «цвітіння» води вихованці гуртка «Юні охоронці природи» виготовлять планктонну сітку Апштейна, яка дозволить професійний відбір проб фіто- та зоопланктону для якісного вивчення різноманіття гідробіонтів.
Отже, планів багато. Бажаємо юним екологам гарної, плідної роботи як в умовах карантину,  так і після його завершення. І, звичайно, не зупинятись на досягнутому!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар