Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Неодмінно балуйте дітей, невідомо, які випробування їм приготувало життя.

Антуан де Сент-Екзюпері

 Війна. Просто слово. П’ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов до батьківщини…

У рамках проведення заходу „Схід і Захід – разом” Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді 18 жовтня 2015 року взяв участь у благодійній акції організувавши змістовне дозвілля для 27 дітей (учнів 9-11 класів) з прифронтових шкіл Мар’їнки, Красногорівки, Гранітного і Чермалика, які перебуватимуть в Закарпатській області впродовж 11 днів.

Зустріли педагоги екоцентру гостей у санаторії «Поляна», де проживатимуть відпочиватимуть та навчатимуться юні донеччани. По дорозі до Ужгороду директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич провів ознайомчу екскурсію розповівши гостям про географічне розташування Закарпаття, багатовікову історію, що сформувала колоритну культуру, архітектуру, етнографію багатонаціонального краю і, звичайно про дивовижну природу: річки, озера, термальні й мінеральні води, сільськогосподарські угіддя – виноградники й сади, рівнинні широколистяні та високогірні хвойні ліси, найвищі вершини українських Карпат – Говерлу, Петрос. Логічним продовженням автобусної екскурсії стали відвідини Закарпатського краєзнавчого і етнографічного музеїв. В краєзнавчому музеї учні й педагоги ознайомилися з експозиціями відділу природи, який подає фізико-географічну характеристику Закарпатської області, дані про рослинний і тваринний світ з використанням цінних художніх діорам, відділу археології. На другому поверсі у відреставрованих залах і каплиці колишньої духовної семінарії гості ознайомилися з історією Ужгородського замку та самого міста, діяльністю видатного угорського діяча, графа Міклоша Берчені як одного з володарів замку в XVII ст., історією релігії і розвитком духовної культури краю на прикладі цікавих речових експонатів, меблів XVII – початку ХХ ст., стародавніх і рідкісних книг.

В етнографічному музеї території площею 1,9 га серед фруктових і декоративних дерев, дітям показали понад 30 унікальних пам’яток народної архітектури ХVIII – поч. ХХ ст., які репрезентують народне будівництво і побут різних соціальних та етнографічних груп українців.

Після пізнавальних екскурсій ми запросили діток на обід. Пообідавши і набравшись сил, піснями і віршами гостей зустріли юннати в ЗОЕНЦ. Олександр Геревич розповів про основні напрями еколого-натуралістичної діяльності закладу та трьох його філій: «Нарцис», «Едельвейс», «Арніка». Педагоги Алла Самойлова, Любов Трацевська Ірина Яхимець, Оксана Кремінь, Людмила Бокій провели екскурсії в творчі лабораторії екоцентру: виставкову залу, навчально-методичні кабінети, відеостудію „Дивосвіт”, пташник, дендропарк, метеомайданчик, юннатівську пасіку, навчально-декоративну водойму, куток живої природи де дітки з радістю в очах і великим задоволенням спілкувалися із тваринками, а особливо їх вразив козлик – Гоша, який з вдячністю давав торкатися себе і гладити.
Юні кореспонденти відеостудії познайомили педагогів та ровесників із своїми здобутками, продемонстрували фільм „Дім у природі” про еколого-освітній табір-експедицію „Ойкос” в якому за 20 років його існування неодноразово брали участь і юні дослідники природи із східних областей України.

Після знайомства із екоцентром трохи стомлені, але надзвичайно задоволені гості висловлювали подяку за щирий прийом і змістовну програму, завдяки чому вони хоч трішки змогли забути про свої проблеми.

„У світі майже не залишилося нічого справжнього. За винятком дитячої посмішки. Усмішка – це поцілунок душі”. З веселими усмішками ввечері діти повернулися в санаторну зону Свалявського району, щоб зранку вже повернутися до навчання у місцевій школі.

Директор ЗОЕНЦ О. Геревич
Завідувач відділу організаційно-масової роботи І. Яхимець

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар