Педагоги ЗОЕНЦ долучились до Всеукраїнської акції “Сонях пам`яті” і вшанували героїв-закарпатців, які віддали життя за Україну | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Педагоги ЗОЕНЦ долучились до Всеукраїнської акції “Сонях пам`яті” і вшанували героїв-закарпатців, які віддали життя за Україну

Днями, 29 серпня, педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді долучились до Всеукраїнської акції „Сонях пам’яті”, щоб вшанувати пам’ять захисників України, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. У цей день, як і передбачено у всій країні, о 10:00 годині ранку на території ЗОЕНЦ відбулося приспущення Державних прапорів України та вшанування загальнонаціональною хвилиною мовчання захисників нашої Батьківщини.

Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич, звертаючись до педагогічного колективу, відмітив, наскільки важливим для кожного українця є сьогоднішній день. Герої, яких ми вшановуємо сьогодні – не звичайні люди, а обрані, які загинули, захищаючи наше право на вільне життя, – наголосив директор .

По завершенню офіційної частини заходу, його учасники поклали букети із соняхів до меморіалу площі ім. Віталія Постолакі, що встановлений на честь героїв, які віддали життя на Сході України. Адже сонях – це символ цього дня 2014 року , коли сталась одна із найкривавіших трагедій російсько – української війни, під час якої сотні українських військових розстріляні у сумнозвісному Іловайському котлі. Саме тоді дозріли соняшники, серед яких лежали закривавлені тіла українських захисників.

Аналогічно педагоги вшанували воїнів-захисників, поклавши символічні рослини до меморіалу на Пагорбі Слави.

Тут педагоги ЗОЕНЦ відвідали і могилу Олександра Попадинця, поклавши на його могилі квіти. Герой, якого вшанували, в минулому був активним вихованцем екоцентру. Не обійшли осторонь і могили інших героїв АТО, зокрема: Тихоновського Валерія, Постолакі Віталія, Власова Дмитра.

Завершальним етапом заходу стало відвідування музейної кімнати, присвяченої АТО в Ужгородському замку. Тут педагоги мали можливість, більш детально розглянути експонати, які привезені із зони бойових дій, ознайомитись з з героїчною історією „чорних” днів для України та з автобіографією кожного із закарпатців, хто віддав своє життя за Україну.

Іван Іванович Орос, завідувач відділу історії Карпатської України, меморіальної кімнати музею Августина Волошина, меморіального комплексу „Красне поле”, переказав зворушливі події сучасної історії. Надав можливість педагогам відчути атмосферу війни, показавши пошкоджені снарядами речі бійців АТО, що знайдені місією „Чорний тюльпан”, в тому числі в районі Іловайського котла, звернув увагу на зброю, якою захищались наші хлопці від ворогів та ексклюзивні експонати з бойових дій.

Отож, пам’ять про смерть наших героїв буде нашою гідністю. Величезна подяка і шана всім, хто ціною власного життя постав на захист наших демократичних цінностей, прав і свобод людини, героїв, які полягли за цілісність та незалежність України.

Мирослава ВАЙДИЧ,

методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар