
Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді тісно співпрацює з Українським товариством охорони птахів, щороку долучаючись до природоохоронних акцій та Великого зимового обліку птахів. Цьогоріч, відділ екології та природоохоронної роботи придбав для юннатів цікаву і корисну книгу „Наші птахи і те, що їм заважає”, автор Катерина Бабкіна. В книзі описуються зимуючі птахи, і те, що їм заважає вижити: жуйка, пакет поліетиленовий, отрутохімікати, рибальські сітки, повітряні кульки.
У холодну пору року наша допомога пернатим – своєчасна та дуже потрібна і допоможе врятувати не одне пташине життя. Справжнім подарунком для птахів у зимовий період є годівнички. Ці будиночки для підгодівлі можна змайструвати з різноманітних матеріалів, а саме, з дерева, порожніх пластикових пляшок, картонних коробок. Головне пам’ятати, щоб пташкам було зручно. Ми можемо влаштовувати для птахів маленькі безкоштовні їдальні у дворах і навіть у себе на балконах. Горобці й інші наші зимуючі пернаті гості цілими зграйками будуть з радістю відвідувати їх. Якщо поповнювати запаси у годівниці постійно, птахи оселяться поблизу місць підгодівлі і влітку очищатимуть навколишні дерева від шкідників.
Під час проведення природоохоронної акції керівниці гуртків прагнуть залучити юннатів до розвішування годівничок на подвір’ях біля своїх домівок, садочків та парків.
Ірина Катрич, керівниця гуртків у дошкільному закладі №36, на гуртку “Природа рідного краю” провела заняття “Допоможемо птахам, підтримаємо їх”. На занятті маленькі юннати дізналися все про птахів, про їхню поведінку і спосіб життя, їхнє значення у житті людини. Особлива увага приділялась бережливому ставленню до пернатих друзів та бажанню допомогти їм узимку. Діти з радістю в очах сипали зерно в годівнички, які розвісили на дитячому майданчику в садочку.
Оксана Стрічко та Анастасія Спащук, керівниці гуртків, з юними природоохоронцями повісили на території дендропарку годівниці та насипали корму пташкам. Спостерігаючи за пташками на території ЗОЕНЦ, записували в свої щоденники спостережень побачене: до годівничок почали злітатися синички, горобчики та повзики. Ці зграйки пташок завжди „тусуються” поблизу годівничок, бо знають, що юннати їх порадують смаколиками.
Юліанна Курак на гуртку „Природа рідного краю” з юннатами інклюзивної форми навчання виготовляли годівнички з пластикової пляшки. Використовували 5 – літрової ємкості, в яких зручно робити просторі отвори. Потім готові годівнички розвісили на території школи – інтернату. Керівниця розповіла юннатам, яку користь отримуємо від пернатих друзів. Наголосила, що, підгодовуючи птахів, треба звертати особливу увагу на їх раціон. Корм повинен бути збагачений вуглеводами та жирами (зерно, соняшникове насіння, різноманітні крупи). Категорично заборонено класти в годівничку чіпси, солоні горішки, сухарики зі смаковими добавками.
Отже, підгодовуючи взимку друзів наших менших, ви рятуєте їх від загибелі і тим самим допомагаєте птахам зустріти теплі весняні дні.
Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко розвішувала годівнички у парку. Юні юннати із задоволенням бралися до роботи, адже, допомагаючи нашим пернатим друзям, ми зберігаємо їхні життя!
Допоможемо птахам взимку, тоді влітку вони присвятять нам свої найкращі пісні, з’їдять на наших городах всіх шкідників і подбають, щоб комарів і мух у наступному сезоні було якомога менше, сторицею віддячать своєю невтомною працею та порадують всіх веселими піснями!
Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко