Донецький обласний еколого-натуралістичний центр провів у Краматорську XIV міжрегіональну науково-практичну конференцію «Ковиловий степ» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Донецький обласний еколого-натуралістичний центр провів у Краматорську XIV міжрегіональну науково-практичну конференцію «Ковиловий степ»

28 листопада відбулася XIV міжрегіональна науково-практична конференція «Ковиловий степ» на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ст. №25 з профільним навчанням, що проходила в рамках 90-річчя юннатівського руху в Україні.

За традицією на науково-практичній конференції підводяться підсумки Регіонального конкурсу «Ковиловий степ», метою якого є:

 • • поширення кращого досвіду з організації пошуково-дослідницької роботи з учнями та вихованцями навчальних закладів;
 • • широке залучення молоді до роботи по збереженню формацій ковилів та степових угрупувань;
 • • підтримка обдарованих юннатів, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої творчої діяльності;
 • • привернення уваги місцевих органів влади до необхідності дотримання правил природокористування та збереження степових цілинних ділянок.
 • • поповнення інформаційного банку даних степових угрупувань;
 • • видання збірки кращих пошуково-дослідницьких робіт.

Конференція об’єднала юних натуралістів, які разом зі своїми педагогами-наставниками, активно вивчають і досліджують рослинний покрив, рідкісні і зникаючі види рослин, представників степової фауни, особливості гідрології та ґрунтів степової зони.

Почесними гостями Конференції були:

 • Зеленська Вікторія Анатоліївна, кандидат біологічних наук, ст. викладач кафедри хімії і охорони праці ДДМА;
 • Крайнова Любов Валентинівна – кандидат педагогічних наук Донбаського державного педагогічного університету, доцент кафедри дошкільної освіти;
 • Пономаренко Віталій Сергійович – головний спеціаліст з рекреації РЛП «Краматорський» ;
 • Пісарєв Сергій Миколайович – завідувач відділу природи,туризму та краєзнавства Краматорського ЦПР, координатор Донецької обласної організації Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», керівник Краматорської міської спілки Всеукраїнської екологічної ліги;
 • Страшко Інна Миколаївна – директор Краматорської ЗОШ І-ІІІ ст. №25 з профільним навчанням

На конференцію «Ковиловий степ», незважаючи на складні умови в Донецькій області, приїхали учасники з міст: Дзержинськ, Добропілля, Красноармійськ, Краматорськ, Красний Лиман, Слов’янськ, а також районів Костянтинівського, Красноармійського, Добропільського, Великоновосілківського, Волноваського. Конкурс є міжрегіональним, тому в ньому беруть участь юні дослідники із інших степових областей України. В цьому році – це діти з Харківської, Запорізької, Херсонської областей. Вони брали участь дистанційно. Разом – 112 учасників.

Програмою Конференції було передбачено: пленарне засідання, екскурсія по галереях та тематичних виставках ЗОШ №25, робота 3-х секцій.

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр – це позашкільна установа, що проводить навчально-виховну та методичну роботу у сфері біологічної, валеологічної, екологічної, аграрної освіти учнівської молоді в області. Під час Конференції можна було переглянути матеріали обласної виставки юних майстрів «Природа і творчість» та звіти про проведення обласних етапів Всеукраїнських конкурсів та акцій.

Юні екскурсоводи 25-ї школи показали гостям найкращі місця свого навчального закладу: картинну галерею з творами художників Донеччини та аматорськими роботами учнів; тематичну виставку «Жертви голодомору та репресій»; екологічну галерею з унікальними експонатами природи Донеччини.

На пленарному засіданні вчені та представники природоохоронних установ окреслили актуальні проблеми збереження природного багатства Донецької області та України.

Своїми дослідженнями юннати ділилися в ході роботи 3-х секцій: «Охорона та збереження степових біоценозів», «Розмноження та інтродукція степових рослин», «Екологічні проблеми степових регіонів».

Колектив співробітників ДОЕНЦ постійно здійснює пошук нових форм організації позашкільної роботи. Однією із таких форм є реалізація наступності у екологічному вихованні між дошкільними, загальноосвітніми та професійними і вищими навчальними закладами. Прикладом такої взаємодії є те, що ми дещо розширили коло учасників конкурсу «Ковиловий степ», і в нашій конференції у 2015 році вперше взяли участь студенти Донбаського державного педагогічного університету.

Всі учасники Конференції отримали сертифікати, а кращі дослідники були нагороджені грамотами ДОЕНЦ та подарунками від РЛП «Краматорський».

Колектив Донецького обласного еколого-натуралістичного центру висловлює подяку педагогічному та учнівському колективу ЗОШ № 25 м. Краматорська за допомогу в організації та проведенні науково-практичної конференції «Ковиловий степ».

429_2770

429_2778

429_2821

429_2828

DSC_0260

DSC_0290

DSC_0307

DSC_0315

DSC_0322

DSC_0327

DSC_2849

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар