День Екософту | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


День Екософту

Все почалось у вересні 2001 року. В стінах Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України визріла ідея здійснення масштабного проєкту щодо входження до елітної когорти професіоналів, які займаються проведенням масових заходів в сфері інформаційних технологій. Спочатку конкурсне змагання передбачалось проводити серед юних обдарувань в суто ігровому стилі. Але реальні події внесли корективи і суттєво розширили рамки заходу. Так в лютому 2002 року стартував Перший Всеукраїнський чемпіонат «Екософт». Ось як у редакційній статті під назвою «Дорогу молодым» журналу «Мой компьютер» № 9 за 2002 рік описується даний масовий захід:

Напевне всім відомо — будь-яке змагання, від започаткування, набуває певних зовнішніх атрибутів, та традицій проведення. Не став винятком і «Екософт».

Вагомим позитивним чинником популярності «Екософту» виступила авторська робота вихованки лабораторії інформатики еколого-натуралістичного центру, юної художниці Андріянової Ірини, яка власноруч розробила і технічно виконала у редакторі векторної графіки CorelDRAW логотип заходу, кумедну фігурку – Екософтика. Саме поняття назви акумулює в собі дві складові – «еко» – екологічне та «софт» – програмне, стало наріжним словом для багатьох учасників протягом всіх років існування заходу.

Завдяки спонсорській підтримці типографії «Вольф» розроблено загальне графічне композиційне оформлення. На урбанізованому тлі три зламані стріли, що символізують – розум, живе і неживе, замкнені в коло, ознака постійного руху, безперервного циклу розвитку науково-технічного прогресу.

Сьогодні розпочинається фінальний етап ювілейного Двадцятого Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2021» та Дванадцятого національного туру Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «Інфоматрикс-2021». Зважаючи на епідеміологічну ситуацію в Україні змагання пройдуть у дистанційному форматі.

Запрошуємо фіналістів, наукових і педагогічних керівників авторських розробок, суддівську колегію, представників інформаційних і технічних партнерів приєднатись до урочистого відкриття в прямому ефірі.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар