Екскурсія “Видатні та історичні дерева м.Дніпра” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Екскурсія “Видатні та історичні дерева м.Дніпра”

З метою ознайомлення з видатними віковічними та історичними деревами м. Дніпра, в рамках організації роботи з дітьми та учнівською молоддю щодо участі в обласному природоохоронному конкурсі “Природна скарбниця Придніппров’я” 27 квітня 2021 року для педагогічних працівників комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор – Ю.Ф. Педан) була проведена екскурсія “Видатні та історичні дерева м. Дніпра”.

Учасники екскурсії познайомились з цікавими в історичному ракурсі деревними насадженнями міста, починаючи з бузини чорної – “Сивого діаманту”, яка росте на території КЗО “ОЕНЦДУМ” вже майже 100 років і є унікальним чагарником міста і області, який досяг такого поважного віку. Вихованці закладу вже багато років спостерігають за станом бузини і проводять фенологічні спостереження.

Також під час екскурсії учасники ознайомилися з 90-річним чорним горіхом, унікальним представником деревної флори, який зростає у затишному дворику на території Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. В умовах степової природної зони цей представник північноамериканської деревної флори почуває себе досить комфортно, має понад 3,5 м в обхваті і велетенську крону.

З відомим фундатором освіти, флористом, геоботаніком Іваном Яковичем Акінфієвим пов’язана шовковиця, яка і досі росте перед будинком, в якому він колись жив. Це дерево, яке сьогодні має понад 3,5 м в діаметрі, він посадив коло своєї оселі разом з дружиною. Шовковиця має дуже поважний вік, але і досі прикрашає ошатну вуличку в центральному районі міста.

В парку ім. Шевченка педагоги побачили віковічну грушу, яка має обхват понад 2 м, в парку ім. Глоби – 250-річний дуб, який посадив Лазарь Глоба, осавул Війська Запорізького. Після виходу у відставку Глоба посадив на місці сучасного м. Дніпра 3 сади, один з яких сьогодні носить його ім’я.

В парку ім. Глоби зростає також багато інших цікавих віковічних дерев, серед яких педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ” ознайомилися із залізним деревом, карскасом західним, який має обхват понад 4 м, та тополею фанатів футбольного клубу “Дніпро” з обхватом майже 5 м, яка прикрашає один з входів в парк.

Ці історичні деревні велетні сьогодні переживають свої не найкращі часи. В умовах великого промислового міста вони піддаються значному антропогенному впливу, але і досі зберігають для нас, сучасників, історичну пам’ять про минулі часи і про видатні постаті, які з ними пов’язані.

Завдання науковців, місцевої влади, екологічної громадськості, педагогів, зокрема позашкільників, учнів, вихованців та всіх небайдужих мешканців м. Дніпра-зробити все можливе для збереження цих патріархів місцевої флори.

 

Майборода Інна,

заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар