Екскурсія “Видатні та історичні дерева м.Дніпра” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Екскурсія “Видатні та історичні дерева м.Дніпра”

З метою ознайомлення з видатними віковічними та історичними деревами м. Дніпра, в рамках організації роботи з дітьми та учнівською молоддю щодо участі в обласному природоохоронному конкурсі “Природна скарбниця Придніппров’я” 27 квітня 2021 року для педагогічних працівників комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор – Ю.Ф. Педан) була проведена екскурсія “Видатні та історичні дерева м. Дніпра”.

Учасники екскурсії познайомились з цікавими в історичному ракурсі деревними насадженнями міста, починаючи з бузини чорної – “Сивого діаманту”, яка росте на території КЗО “ОЕНЦДУМ” вже майже 100 років і є унікальним чагарником міста і області, який досяг такого поважного віку. Вихованці закладу вже багато років спостерігають за станом бузини і проводять фенологічні спостереження.

Також під час екскурсії учасники ознайомилися з 90-річним чорним горіхом, унікальним представником деревної флори, який зростає у затишному дворику на території Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна. В умовах степової природної зони цей представник північноамериканської деревної флори почуває себе досить комфортно, має понад 3,5 м в обхваті і велетенську крону.

З відомим фундатором освіти, флористом, геоботаніком Іваном Яковичем Акінфієвим пов’язана шовковиця, яка і досі росте перед будинком, в якому він колись жив. Це дерево, яке сьогодні має понад 3,5 м в діаметрі, він посадив коло своєї оселі разом з дружиною. Шовковиця має дуже поважний вік, але і досі прикрашає ошатну вуличку в центральному районі міста.

В парку ім. Шевченка педагоги побачили віковічну грушу, яка має обхват понад 2 м, в парку ім. Глоби – 250-річний дуб, який посадив Лазарь Глоба, осавул Війська Запорізького. Після виходу у відставку Глоба посадив на місці сучасного м. Дніпра 3 сади, один з яких сьогодні носить його ім’я.

В парку ім. Глоби зростає також багато інших цікавих віковічних дерев, серед яких педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ” ознайомилися із залізним деревом, карскасом західним, який має обхват понад 4 м, та тополею фанатів футбольного клубу “Дніпро” з обхватом майже 5 м, яка прикрашає один з входів в парк.

Ці історичні деревні велетні сьогодні переживають свої не найкращі часи. В умовах великого промислового міста вони піддаються значному антропогенному впливу, але і досі зберігають для нас, сучасників, історичну пам’ять про минулі часи і про видатні постаті, які з ними пов’язані.

Завдання науковців, місцевої влади, екологічної громадськості, педагогів, зокрема позашкільників, учнів, вихованців та всіх небайдужих мешканців м. Дніпра-зробити все можливе для збереження цих патріархів місцевої флори.

 

Майборода Інна,

заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар