Відзначення Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці Дня незалежності України в КЗО “ОЕНЦ дітей та учнівської молоді” м.Дніпро | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відзначення Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці Дня незалежності України в КЗО “ОЕНЦ дітей та учнівської молоді” м.Дніпро

19-20 серпня 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан) було проведено заходи, бесіди, вікторини та конкурси, присвячені святкуванню Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України. Вихованці гуртків “Писанкарство” (керівник Немкова О.В.), “Юні кролівники”, “Юні квітникарі” (керівник Стасенко А.В.) та “Природа рідного краю” (керівник Раковець О.С.) були залучені до участі в заходах, дізналися про історію свята, важливість вшанування багатовікової історії українського народу, поваги до державних символів України. Прослухали бесіди, присвячені Дню Державного Прапора України, читали вірші, розгадували кросворд та вікторини про символи нашої країни. А також ознайомились з цікавими фактами про нашу державу, мову, становлення незалежності.

Прапор — це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх — ознака сили,

Це для всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм,

Синє — небо, жовте — жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він — святиня, знають діти.

Національний прапор України – синьо-жовтий прапор. Він має давнє походження. Поєднання цих кольорів зустрічається на гербах і прапорах нашого славного народу не лише за часів козацької вольниці, а й значно раніше — за княжої доби.

Державний прапор – одна з офіційних емблем держави, яка символізує її суверенітет.

Чому саме ці кольори вибрано для нашого прапора?

Жовтий колір — це колір пшеничної ниви, колір зерна, що дарує життя усьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця.

Синій (блакитний) — це колір чистого ясного мирного неба, де живе жовтогаряче сонце. А ще це колір цариці води, без якої не визрів би й не заколосився хліб.

Отже, колір жовтий — колір хліба, а синій — це колір неба, миру.

Тому, мабуть, народ України й обрав поєднання цих кольорів для свого національного прапора.

Державний прапор постійно майорить на будинках Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, місцевих рад народних депутатів, у святкові дні на будинках міністерств та відомств, інших державних і громадських організацій, установ та закладів.

Синьо-жовтий Державний Прапор України піднімається під час відкриття міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній. Він — символ міцності та незалежності держави України.

Також до Дня Державного Прапора України та 30 річчя незалежності України діти намалювали плакат, виготовили поробки і підготували музичний номер – сестри Барко (вихованці гуртка “Писанкарство”) виконали а капела народну пісню “Пчілка” для вихованців закладу.

На завершення заходу педагоги ознайомили дітей з українськими прислів’ями та приказками. З сумом згадали загиблих героїв України, які не шкодували свого життя у відстоюванні нашого суверенітету ні в давнину, ні зараз, у запеклій боротьбу за цілісність нашої держави на сході Країни.

Для юннатів гуртків “Природа рідного краю” та “Юні кролівники” було проведено майстер-класс по виготовленню композицій з природних матеріалів. В ході творчого процесу обговорювали також знакові рослини, рослини-символи України, які здавна цінують у нас на Батьківщині. А саме дуб, калина, чорнобривці, верба.

Святкування Дня прапора та Дня незалежності України в нашій установі спонукає дітей до роздумів над власним внеском у розвиток і становлення України, плекає патріотичні почуття та гордість за державу і за українців – нескорений народ у боротьбі за незалежність.

Фотоматеріали за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1lRw1xNUmzgdJqc0FGFVeWspwihaWKcL0?usp=sharing

Підготували керівники гуртка комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”:

Олена НЕМКОВА

Ольга РАКОВЕЦЬ

Анастасія СТАСЕНКО

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар