Всесвітній день здоров’я довкілля педагоги ЗОЕНЦ відзначили в „Арніці” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Всесвітній день здоров’я довкілля педагоги ЗОЕНЦ відзначили в „Арніці”

3 вересня 2021 року педагоги відділу екології та природоохоронної роботи Закарпатського екоцентру О. П. Стрічко,  І. С. Катрич завітали у  філію закладу – „ Арніку ”, щоб провести масово-виховний івент до Всесвітнього дня  здоров’я  довкілля.

Починаючи з 2011 року, люди у всьому світі святкують Всесвітній день здоров’я навколишнього середовища. Свято засноване в Індонезії та відзначається щорічно .

Ініціатором свята виступає Міжнародна федерація здоров’я довкілля з метою привернення уваги громадськості до питань навколишнього середовища та його стану.

Щороку федерація оголошує спеціальну тему для організації різних заходів та привернення уваги населення до проблем оточуючого середовища. В цьому році темою стали “Пандемії”, які сколихнули всю планету (216 країн). За даними ВООЗ, це не тільки COVID-19, а і пандемія грипу HINI, MERS, ГРВІ, менінгіт, Ебола та холера.

Про те, як зберігати чистоту довкілля, правильно сортувати сміття, дбати про природу, розповіла методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Павлівна Стрічко.

Педагог наголосила, що джерела забруднення  бувають дуже різноманітні: серед них не тільки промислові підприємства і паливно-енергетичний комплекс, а й побутові відходи, відходи сільськогосподарської діяльності (зокрема, тваринництво), транспорту, а також хімічні речовини, які людина цілеспрямовано вводить до екосистеми для захисту корисних продуцентів від шкідників, хвороб і бур’янів. У погіршенні екологічної ситуації найчастіше звинувачують різноманітні підприємства, які викидають у повітря шкідливі речовини. Дійсно підприємства найбільше забруднюють навколишнє середовище, але не тільки вони є винуватцями екологічних проблем. Кожен з нас вносить свою краплю в цю справу, викидаючи сміття, вирубуючи дерева, забруднюючи водойми хімікатами тощо. Тому і цей день є прекрасною нагодою нагадати кожному з нас про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен з дітей підросте і  візьме за правило інколи відмовлятися від поїздки на власному автотранспорті, посадити дерево, не залишати слідів відпочинку на природі та інші шкідливі звички, що її забруднюють.

Після короткої розповіді про свято, діти переглянули цікаву презентацію, яку підготувала керівниця гуртків відділу екології та природоохоронної роботи Ірина Сергіївна Катрич. Вихованці ще раз переконалися, наскільки забруднюється наше довкілля,  що ми, дорослі, маємо докласти всіх зусиль, щоб залишити нашим нащадкам  екологічно чисте й здорове навколишнє природне середовище.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар