Всесвітній день здоров’я довкілля педагоги ЗОЕНЦ відзначили в „Арніці” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Всесвітній день здоров’я довкілля педагоги ЗОЕНЦ відзначили в „Арніці”

3 вересня 2021 року педагоги відділу екології та природоохоронної роботи Закарпатського екоцентру О. П. Стрічко,  І. С. Катрич завітали у  філію закладу – „ Арніку ”, щоб провести масово-виховний івент до Всесвітнього дня  здоров’я  довкілля.

Починаючи з 2011 року, люди у всьому світі святкують Всесвітній день здоров’я навколишнього середовища. Свято засноване в Індонезії та відзначається щорічно .

Ініціатором свята виступає Міжнародна федерація здоров’я довкілля з метою привернення уваги громадськості до питань навколишнього середовища та його стану.

Щороку федерація оголошує спеціальну тему для організації різних заходів та привернення уваги населення до проблем оточуючого середовища. В цьому році темою стали “Пандемії”, які сколихнули всю планету (216 країн). За даними ВООЗ, це не тільки COVID-19, а і пандемія грипу HINI, MERS, ГРВІ, менінгіт, Ебола та холера.

Про те, як зберігати чистоту довкілля, правильно сортувати сміття, дбати про природу, розповіла методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Павлівна Стрічко.

Педагог наголосила, що джерела забруднення  бувають дуже різноманітні: серед них не тільки промислові підприємства і паливно-енергетичний комплекс, а й побутові відходи, відходи сільськогосподарської діяльності (зокрема, тваринництво), транспорту, а також хімічні речовини, які людина цілеспрямовано вводить до екосистеми для захисту корисних продуцентів від шкідників, хвороб і бур’янів. У погіршенні екологічної ситуації найчастіше звинувачують різноманітні підприємства, які викидають у повітря шкідливі речовини. Дійсно підприємства найбільше забруднюють навколишнє середовище, але не тільки вони є винуватцями екологічних проблем. Кожен з нас вносить свою краплю в цю справу, викидаючи сміття, вирубуючи дерева, забруднюючи водойми хімікатами тощо. Тому і цей день є прекрасною нагодою нагадати кожному з нас про необхідність зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен з дітей підросте і  візьме за правило інколи відмовлятися від поїздки на власному автотранспорті, посадити дерево, не залишати слідів відпочинку на природі та інші шкідливі звички, що її забруднюють.

Після короткої розповіді про свято, діти переглянули цікаву презентацію, яку підготувала керівниця гуртків відділу екології та природоохоронної роботи Ірина Сергіївна Катрич. Вихованці ще раз переконалися, наскільки забруднюється наше довкілля,  що ми, дорослі, маємо докласти всіх зусиль, щоб залишити нашим нащадкам  екологічно чисте й здорове навколишнє природне середовище.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар