В КЗ “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В КЗ “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” відбувся обласний збір юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина

Основними завданнями обласного збору юних зоологів-тваринників, аграрників, садівників, квітникарів-дизайнерів імені Василя Аксенина  традиційно є залучення учнівської молоді до активного процесу навчання, самоосвіти, трудового виховання, розвитку дослідницької, експериментальної та практичної роботи в школах і закладах позашкільної освіти області; виявлення та розповсюдження кращого досвіду, традицій, нових напрямків в організації роботи на навчально-дослідних та присадибних земельних ділянках; розвиток мережі гуртків юних аграріїв, тваринників, садівників, квітникарів-дизайнерів.

Цього року учасниками обласного збору стали понад 60 учнів та педагогів закладів освіти територіальних громад області та м. Чернівців. Захід проходив 28 жовтня на базі комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» у змішаному форматі. Тобто учасники, які, з обʼєктивних причин, не змогли прибути особисто на Збір, мали можливість надіслати конкурсну роботу та відеозапис виступу на електронну пошту оргкомітету.

Обласний збір проводився за такими номінаціями: «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія», «Тваринництво», «Квітникарство», «Фітодизайн». До складу журі входили: представник Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, син Героя Небесної Сотні Богдан Аксенин, науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Придністровської дослідної станції садівництва, педагоги Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Чернівецького ліцею №3 медичного профілю, співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею.

Члени журі уважно вислухали дітей, переглянули відеозаписи виступів, надали консультації по плануванню, методиках проведення науково-дослідницької роботи, а також звернули увагу на те, що старанна праця учнів у трудових об’єднаннях неабияк сприяє отриманню високих результатів.

Привітали учасників і педагогів та побажали успішного захисту, наснаги на майбутні дослідження, науково-дослідницьку і практичну роботу, зазначили важливість заходу в національно-патріотичному та екологічному вихованні дітей і молоді, його історію створення та сформовані традиції проведення директор КЗ ЧОЦЕНТУМ Людмила Головченко та дружина Василя Аксенина – Тетяна Аксенин.

Після урочистої частини Тетяна Аксенин посадила із юннатами на створеній робатці «Слави» закладу, біля прапора України, декоративний кущик ялівцю. Разом вони також поклали квіти до памʼятника Василя Степановича Аксенина та вшанували світлу памʼять полеглих земляків хвилиною мовчання.

Окрім цього, як завжди, гостинно відчинив усім відвідувачам свої двері контактний зоомайданчик присвячений пам’яті Василя Аксенина. За три роки своєї роботи, крім вихованців Чернівецького ОЦЕНТУМ,  зоомайданчик прийняв десяток тисяч відвідувачів і перше, що вони чули від наших педагогів – це розповідь про синів та дочок  України, які віддали своє життя в чотирнадцятому році на Майдані, які і зараз гинуть на Сході тому, що не байдужі. Не байдужі до долі своєї країни,  до її історії та майбутнього.

В цей день відбувся ще один важливий захід: підписано договір з громадською організацією «Родина Героїв Небесної Сотні» про співпрацю і надання Чернівецькому ОЦЕНТУМ як заохочувальну подяку, благодійного внеску на розвиток матеріально-технічної бази.

Організатори і учасники ще раз переконалися у важливості проведення подібних заходів і їх значенні у творчому самовдосконаленні та професійному самовизначенні учнівської молоді.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар