Педагоги ЗОЕНЦ відвідали філію „Арніка” і провели природоохоронний івент „Допоможи птахам взимку” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Педагоги ЗОЕНЦ відвідали філію „Арніка” і провели природоохоронний івент „Допоможи птахам взимку”

Педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 17 січня здійснили поїздку у відпочинковий табір „Арніка”. Погода видалася напрочуд чудовою: велетенські снігові шапки на величних ялинах ніби вклонялися, запрошуючи гостинно нас, педагогів, відвідати чудовий край чарівною зимою. Для зустрічі з вихованцями табору педагоги вибрали тему: „Зимуючі птахи рідного краю.” І не випадково. Адже пернаті — це частина нас і навколишньої природи. Вони нам допомагають, оскільки приносять велику користь, знищуючи шкідливих комах і личинок. А в таку холодну та засніжену пору року, як ніколи, потребують нашої допомоги у підгодівлі! Відомо, що процес травлення у птахів відбувається швидко й енергійно, тому вони постійно потребують їжі. Не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть.

Методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Оксана Стрічко розповіла дітям про різноманітний світ пернатих мешканців рідного краю.

Цікаву й повчальну інформацію отримали відпочивальники, переглянувши презентацію „Допомога зимуючим птахам”, яку підготувала керівниця гуртків Ірина Катрич. Педагог детально зупинилась на тому, чим саме можна підгодовувати пташок. Ці знання діти пізніше втілили в життя, розвісивши годівничку на подвір’ї „Арніки” та насипали пташкам смаколики: гарбузове й соняшникове насіння. Отож, ми можемо врятувати птахів від голодної смерті взимку, а для цього потрібно зовсім небагато – підгодувати їх. На завершення діти погралися в дидактичні ігри: „Зимуючі та перелітні птахи”, „Відгадай птаха за дзьобом”.

Отже, птахів треба захищати та допомагати їм. Вони — наші друзі. Ці вдячні створіння природи завжди повертаються туди, де їх годують і чекають. Здається, що вони нас чують і все відчувають.

Без сумніву, птахи роблять наше життя кращим. Тому дуже важливо, щоб вони жили на нашій планеті.

Бережіть пернатих друзів і допомагайте їм вижити взимку!

Стрічко Оксана, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар