Патріотичними справами повниться наша земля | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Патріотичними справами повниться наша земля

За дні жорстокої російської агресії, жаху убивств, насильства, мародерства і варварства російських вояків на окупованих землях України, що межують з ворожими територіями і потрапили під бомбардування,  обстріли й окупацію, тисячі дітей зі своїми родинами вимушено переселялись зі своїх осель і рідних земель в інші регіони, шукаючи порятунку, в тому числі й на Хмельниччині.

Місцеві освітяни приклали чимало своїх зусиль, метою яких стало організоване долучення цих дітей до навчального процесу та забезпечення їм освітніх послуг, а за можливості й психологічної підтримки та реабілітації після побаченого і пережитого ними жахіття й горя.

Педагоги-натуралісти м. Кам’янця-Подільського організували проведення для дітей вимушених переселенців зі східних областей навчально-пізнавальні екскурсії в міні-зоопарку міського ПНВО, залучали їх до участі у заходах челенджу «Місячник здоров’я», проведенні відео вікторини на кращого природознавця «Відгадай дерево за листям» та стартапі «Виклик для всіх – можливості для кожного» до проекту «Город на підвіконні», проведенні квесту «В здоровому тілі – здоровий дух», а ще тут підготували національно-патріотичне відео про любов до своєї Батьківщини «З Україною в серці!» (https://kp-pnvo.pp.ua/z-ukrainoiu-v-sertsi/).

Аналогічне тематичне відео підготовлено натуралістами Хмельницького ОЕНЦУМ «Ми – діти твої Україно! Наша сила в єдності» і розміщено на сайті «Юннати Хмельниччини» (http://hoencum.km.ua/). Також комплекти літератури на природничо-краєзнавчу і національно-патріотичну тематику юннатами і педагогами-натуралістами передано для поранених воїнів у місцевий госпіталь.

Для дітей, які вимушено переїхали із зони бойових дій на Шепетівщину, педагогами-натуралістами Шепетівського міського ЦЕНТУМ організовано на базі закладу тематичні екскурсії в музеях, куточках живої природи, дендрологічному парку,  реабілітаційні заняття з аніматерапії для емоційного розвантаження, майстер-класи з виготовлення сувенірів та оберегів з природного матеріалу, створено умови для проведення практичним психологом спеціальних тематичних занять з переселенцями (за запитом). Свої слова щирої вдячності вимушені переселенці залишають на сторінках Книги відгуків МЦЕНТУМ.

В комунальній установі ДМР «Центр позашкільної освіти» Дунаєвецької міської територіальної громади на базі юннатів організували тематичні екскурсії в музей-лабораторію ЦПО, перегляди мультфільмів, майстер-класи з виготовлення «Янголів-охоронців», екскурсії в Галерею дитячої творчості та солодкі столи.

Звичайно, що все це не зможе замінити дітям їх рідні домівки, але сподіваємось, що хоч трохи послабить їм біль від пережитого й утрат, сум за рідним краєм, родинами та друзями дитинства й улюбленими вчителями.

За матеріалами хмельницьких натуралістів

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet