Земля – наш дім! Нам жити в нім! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Земля – наш дім! Нам жити в нім!

Днями педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели екологічний квест до Всесвітнього дня Землі, що відзначається 22 квітня, щоб привернути увагу суспільства загалом і кожної людини зокрема до проблем Землі, навколишнього середовища.

Під час квесту його учасники – діти-переселенці та юннати екоцентру – мали змогу відчути себе маленькими господарями Землі і продемонструвати свої природничі знання.

Перед учасниками заходу виступив Олександр Геревич, директор ЗОЕНЦ, який розповів про історію виникнення свята та наголосив на необхідності збереження кожної рослинки і тваринки, кожної річки, потічка, криниці, мінеральних і термальних джерел, озер, лісів, рівнинних і гірських масивів, сільськогосподарських угідь, словом, усіх природних багатств нашої чудової країни і планети, оскільки це і є наш спільний дім.

Проходячи зупинками квесту, команди продемонстрували обізнаність щодо правил екологічно грамотної поведінки, кмітливість, спостережливість.

На зупинці „Правила екологічно грамотної поведінки” діти формулювали основні правила, дотримуючись яких, кожен з нас може стати „людиною, яка охороняє” – природу, себе, близьких, людство.

На наступній зупинці учасникам пропонувалося намалювати охоронний знак, який би нагадував про поведінку людини в природі, і пояснити ідею свого малюнка.

Розшифрований вислів вождя зниклого індіанського племені крі змусив юних природоохоронців задуматися над тим, що залишає людина на планеті після себе: „Тільки тоді, коли буде зрубано останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання риба, біла людина зрозуміє, що гроші не можна їсти…”. Підкорення природи людиною призводить до забруднення повітря і води, руйнування ґрунтів, знищення лісів, зникнення багатьох видів рослин і тварин.

Свої знання рослинного світу учасники демонстрували на останній зупинці – „Рослини екоцентру”. Користуючись картою-схемою, юні пошуковці шукали позначені дерева і кущі, визначали та записували їх назви. Попри хвилювання і намагання якнайшвидше пройти зупинки екоквесту, всі команди чудово впоралися із завданнями і продемонстрували хороші знання і вміння працювати в команді.

Завершився захід флешмобом „Земля – наш дім”. Учасники декламували чудові рядки, які є своєрідним гаслом Дня Землі:

Назавжди запам’ятай –

Бережи свій рідний край!

Це твоя земля, країна,

Край батьківський – Батьківщина!

Ми посадим довкола берізки і клени.

Хай наш край розквітає і буде зелений.

Ми очистимо землю свою від сміття

Й буде в нас чарівне і здорове життя!

Земля – наш дім, нам жити в нім!

ХХІ століття… Яким воно буде для нас, мешканців планети Земля? Це залежить від кожного з нас. Ми з вами – лише частина природи, законами і правилами якої повинні керуватися у повсякденному житті, тому давайте не володарювати над природою, а співпрацювати з нею, будьмо не царями природи, а її невід’ємною частинкою.

Земля – це величезний дар, ресурси якого неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету, згадуючи про неї лише один день на рік – цього недостатньо. Саме тому слід піклуватися про середовище, яке нас оточує, протягом всього року очищати від сміття територію навколо своєї домівки чи закладу освіти, висаджувати дерева, відмовлятися бодай на день від використання автомобіля.

Слід зазначити, що юннати та педагоги екоцентру протягом року беруть активну участь у різноманітних природоохоронних акціях, піклуючись про збереження навколишнього середовища.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар