Земля – наш дім! Нам жити в нім! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 2024 року по 2029 рік - триває Всеукраїнський конкурс проєктів озеленення «Культура домівки»


Земля – наш дім! Нам жити в нім!

Днями педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели екологічний квест до Всесвітнього дня Землі, що відзначається 22 квітня, щоб привернути увагу суспільства загалом і кожної людини зокрема до проблем Землі, навколишнього середовища.

Під час квесту його учасники – діти-переселенці та юннати екоцентру – мали змогу відчути себе маленькими господарями Землі і продемонструвати свої природничі знання.

Перед учасниками заходу виступив Олександр Геревич, директор ЗОЕНЦ, який розповів про історію виникнення свята та наголосив на необхідності збереження кожної рослинки і тваринки, кожної річки, потічка, криниці, мінеральних і термальних джерел, озер, лісів, рівнинних і гірських масивів, сільськогосподарських угідь, словом, усіх природних багатств нашої чудової країни і планети, оскільки це і є наш спільний дім.

Проходячи зупинками квесту, команди продемонстрували обізнаність щодо правил екологічно грамотної поведінки, кмітливість, спостережливість.

На зупинці „Правила екологічно грамотної поведінки” діти формулювали основні правила, дотримуючись яких, кожен з нас може стати „людиною, яка охороняє” – природу, себе, близьких, людство.

На наступній зупинці учасникам пропонувалося намалювати охоронний знак, який би нагадував про поведінку людини в природі, і пояснити ідею свого малюнка.

Розшифрований вислів вождя зниклого індіанського племені крі змусив юних природоохоронців задуматися над тим, що залишає людина на планеті після себе: „Тільки тоді, коли буде зрубано останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання риба, біла людина зрозуміє, що гроші не можна їсти…”. Підкорення природи людиною призводить до забруднення повітря і води, руйнування ґрунтів, знищення лісів, зникнення багатьох видів рослин і тварин.

Свої знання рослинного світу учасники демонстрували на останній зупинці – „Рослини екоцентру”. Користуючись картою-схемою, юні пошуковці шукали позначені дерева і кущі, визначали та записували їх назви. Попри хвилювання і намагання якнайшвидше пройти зупинки екоквесту, всі команди чудово впоралися із завданнями і продемонстрували хороші знання і вміння працювати в команді.

Завершився захід флешмобом „Земля – наш дім”. Учасники декламували чудові рядки, які є своєрідним гаслом Дня Землі:

Назавжди запам’ятай –

Бережи свій рідний край!

Це твоя земля, країна,

Край батьківський – Батьківщина!

Ми посадим довкола берізки і клени.

Хай наш край розквітає і буде зелений.

Ми очистимо землю свою від сміття

Й буде в нас чарівне і здорове життя!

Земля – наш дім, нам жити в нім!

ХХІ століття… Яким воно буде для нас, мешканців планети Земля? Це залежить від кожного з нас. Ми з вами – лише частина природи, законами і правилами якої повинні керуватися у повсякденному житті, тому давайте не володарювати над природою, а співпрацювати з нею, будьмо не царями природи, а її невід’ємною частинкою.

Земля – це величезний дар, ресурси якого неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету, згадуючи про неї лише один день на рік – цього недостатньо. Саме тому слід піклуватися про середовище, яке нас оточує, протягом всього року очищати від сміття територію навколо своєї домівки чи закладу освіти, висаджувати дерева, відмовлятися бодай на день від використання автомобіля.

Слід зазначити, що юннати та педагоги екоцентру протягом року беруть активну участь у різноманітних природоохоронних акціях, піклуючись про збереження навколишнього середовища.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m 55tbet rp8888 hokiemas 66kbet a200m a200m