На свято, яке пройшло 6 червня на території Закарпатського еколого-натуралістичного центру, завітало багато гостей, серед них: кандидат біологічних наук, доцент кафедри лісництва географічного факультету УжНУ Мигаль А. В.; члени президії громадської організації „Закарпатське товариство охорони природи” Шох С. М.; відомий у краї дендролог Рішко А. А.; завідувач сектору природи відділу історії та краєзнавства обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Біланич М. М.; старший його співробітник Джахман Р. В.
Привітав всіх присутніх на святі директор Олександр Геревич, який підкреслив значимість охорони довкілля, вагомість діяльності педагогів у вихованні у підростаючого покоління свідомого ставлення до збереження рослинного і тваринного світу, екологічно грамотного природокористування, особистого постійного внеску кожного громадянина у збереження, а по можливості й примноження природних ресурсів.
У рамках еколого-патріотичного челенджу „Посади дерево – захисти планету”, його учасники заклали алею туй на честь Закарпатської 128 гірсько-штурмової бригади. До посадки дерев долучилися і запрошені воїни з цієї бригади, які висловили вдячність за увагу до їх внеску в захист суверенітету, цілісності нашої Батьківщини.
Після посадки дерев розпочався екологічний квест. Вихованці ЗОЕНЦ та діти-переселенці розділилися на команди і в ігровій формі активно на зупинках виконували завдання квесту, які їм підготували педагоги екоцентру. А саме:
„Відгадай дерево за описом”, „Чи правильно що…?”,„ Вчися правильно сортувати сміття”, „Лікарські рослини екоцентру”, „Збережемо бджолу – збережемо планету!”, „Склади прислів‛я про довкілля”, „Як би я врятував планету”.
Приємно було спостерігати, як заповзято юннати взялися до роботи. „Нам усім потрібно почати думати і діяти” – закликали педагоги своїх вихованців. На
екологічному заході вирували веселощі, азарт, гарний настрій. Кожна команда нагороджена грамотами за активну участь у пізнавальних конкурсах.
Кожен для себе повинен знайти шляхи для покращання навколишнього природного середовища. Можливо, хтось висадить саджанці дерев і кущів, оформить квітники, прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить негативних слідів свого перебування в природі. І тоді всі разом зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про охорону та збереження природних скарбів.
Саме від нас залежить наше майбутнє!
Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи