
Єднання українців під час війни заслуговує окремої уваги. Люди згуртувалися, допомагають чим можуть, підтримують морально. Патріотизм набуває зараз особливого значення. Жовто-блакитні прапори майорять вздовж вулиці, автобусні зупинки свіжопофарбовані у національні. Під час війни патріотизм набуває особливого значення. Захід та Центр України прихистили багато людей з гарячих точок. Зі сльозами на очах переселенці розповідають свої історії. Бажання і мрії у всіх однакові!
Найбільше болить за дітей, адже їхня психіка вразлива. Чимало з тих, які стали учасниками бойових дій, потребують підтримки і лікування фахівців. Підлітки волонтерять, вірять у світле майбутнє і у Збройні сили України. Одні тільки малюнки дітей, що отримують бійці, чого вартують. Адже нашим захисникам дуже важлива не тільки матеріальна, а й моральна підтримка! Але дуже багато людей залишаються в окупації! І їм зараз необхідна підтримка!
Війна поділила дітей за місцем перебування: внутрішньо переміщені діти, які живуть на території без активних бойових дій; діти на тимчасово окупованих територіях; діти, які з батьками знаходяться за кордоном. Їх об’єднує одне – вони діти України і повинні бути єдиними в помислах, діях, мріях і бажаннях, як частинки чілдрен – оркестра:
- на території без активних бойових дій спільно з внутрішньо переміщеними підтримувати армію своїми повсякденними справами;
- за кордоном – пропагувати своє – українське і научатись чужому;
- на тимчасово окупованих територіях – засуджувати зрадництво, підтримувати зв’язок з ровесниками, засуджувати війну, пропагувати українське.
Життя може стати кращим, коли кожен з нас особисто стане добрішим, коли люди знайдуть спільну мову, будуть прагнути до єдиної мети і сумісними зусиллями досягнуть її. Адже з цього все повинно і починатися, бо одна посмішка, один добрий погляд – і людина поряд з вами буде зовсім іншою думки про навколишній світ.
І не треба боятися починати з самого себе, бо бути в кращих починаннях прикладом – це гідно і почесно для кожної людини. І як би там не було, треба пам’ятати, що змінити світ на краще зможемо лише ми з вами – гідні члени сучасного суспільства, гідні діти України.
Саме тому Міністерство освіти і науки України, ГО «Спілка освітян України», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді пропонує об’єднатися у низці заходів «Крок назустріч» для підтримки людей та дітей, що залишаються на окупованих територіях Херсонщини, Запоріжжя, Донеччини та Луганщини і провести ряд челенджів. Ознайомитися з челенджами можна, перейшовши за посиланням https://art.nenc.gov.ua/?p=2476