В Дніпропетровській області проведені конкурсні змагання юних садівників, аграрників, тваринників та лісівників | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Дніпропетровській області проведені конкурсні змагання юних садівників, аграрників, тваринників та лісівників

Традиційно восени комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) проводиться обласний конкурс юних натуралістів, яким підводяться підсумки позашкільної еколого-натуралістичної роботи здобувачів освіти за календарний рік.

В поточному році, враховуючи складні умови сьогодення: введення воєнного стану в Україні і карантинні обмеження щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19, конкурс було проведено у заочному форматі.

Одним з напрямів конкурсу є “Експериментальна робота з біології, продуктивна праця та дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства”.

До обласного журі, до складу якого входили фахівці КЗО “ОЕНЦДУМ” та науковці Дніпровського державного аграрно-економічного університету, було надано 54 роботи від індивідуальних та колективних учасників закладів освіти з 18 територіальних громад.

Оцінка робіт проводилась із врахуванням теоретичних матеріалів та відеозахисту, а також форми подачі звітних матеріалів (колективна або індивідуальна) за номінаціями:

  • “Дослідницький марафон”;
  • “Живи, Земле”;
  • “Кролик”;
  • “Плекаємо сад”;
  • “Ліси для нащадків”.

Звітні роботи учасників супроводжувались презентаціями, наочним матеріалом, що вплинуло на оцінку журі.

В номінації “Дослідницький марафон” юннати вивчали перспективні сорти овочевих та польових культур, знайомились з новими агротехнічними заходами їх вирощування, впливом стимуляторів росту, мікродобрив на врожайність овочевих культур.

Журі високо оцінило творчі роботи: “Порівняльна оцінка сортів сої за урожайністю” (Калетнік Маргарита, учениця 9 класу комунального закладу освіти “Володимирівський ліцей” Межівської селищної ради), “Підбір оптимальних умов для підвищення врожайності огірків” (Бурдюжа Денис, вихованець КПНЗ “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради, учень 11 класу комунального закладу “Криворізький Покровський ліцей”).

Під час виконання робіт, представлених для участі в номінації “Кролик”, юннати вивчали особливості догляду, раціони годівлі, строки вакцинації кролів, рекомендували, як зробити крільчатник з підручного матеріалу. Роботи з кролівництва були виконані як на базі закладів позашкільної освіти, так і у сімейних кролефермах.
Учасники номінації “Плекаємо сад” проводили сортовипробування нових сортів яблунь, груш, слив, горіхів, винограду, смородини, вивчали кліматичні умови їх вирощування та доглядали за ними. В цьому році багато закладів освіти приєдналися до Всеукраїнської акції “Сади Перемоги”, в ході якої учні та педагоги активно висаджували плодові дерева та кущі.

В номінації “Ліси для нащадків” юними дослідниками проводилась робота по акліматизації павловнії, живцюванню ялівців, самшиту, вирощуванню церсиса канадського, збиранню насіння деревних та чагарникових культур. Юні лісівники працювали на території закладів освіти, розсадників та парків територіальних громад.

Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” ДОР Алла ІВАНУС

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар