УВАГА!!!! #ЗимовийОблікПтахів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


УВАГА!!!! #ЗимовийОблікПтахів

Комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій Педан) пропонує юннатам та всім бажаючим взяти участь у Великому зимовому обліку птахів (Christmas Bird Count), який традиційно проводять щороку в останні вихідні січня.
Захід проводився з метою ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів України та Дніпроптеровщини, з’ясування їх чисельності.


Спостереження за птахами – захопливе заняття, що підвищує нашу обізнаність і розуміння процесів, які відбуваються в дикій природі. Традиція обліковувати птахів народилася в 1900 році у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. До того часу були популярними різдвяні змагання з кількості впольованих птахів. Тож редактор орнітологічного журналу запропонував змінити рушниці на біноклі і хвалитися не кількістю вбитих, а побачених птахів. За його закликом 26 осіб вперше провели цей день разом з пташками, спостерігаючи за ними та вивчаючи їх, радіючи їхньому польоту та свободі. З цього часу облік птахів у різдвяні дні поширився на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських та деяких Тихоокеанських островів.
У цій зимовій події можуть брати участь усі бажаючі.
У якій половині дня найкраще проводити Великий зимовий облік птахів?

Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в першій половині дня, є змога побачити й нарахувати більше видів птахів.
Де проводити власні орнітологічні спостереження?

На подвір’ї свого будинку, навчального закладу, в саду, у парку чи водойми в межах населеного пункту.
Що потрібно робити?

Для цього потрібно занотовувати види і кількість птахів, побачених біля годівниці на подвір’ї, в саду, парку чи водойми в межах населеного пункту.
Яких птахів ви можете побачити?

Горлицю садову (Streptopelia decaocto); дятла великого та малого строкатого (Dendrocopos Major, Dendrocopos minor); сороку (Pica); галку, грака (Corvus monedula, Corvus frugilegus); ворону сіру (Corvus cornix); синицю велику та блакитну (Parus major, Parus coeruleus); повзика (Sitta europaea); зяблика (Fringílla coélebs); посмітюху (Galerida Cristata), щиглика (Carduelis); снігурів (Pyrrhula); сойку (Garrulus glandarius); горобців польових та хатніх (Passer montanus); крижень (Anas platyrhynchos).
Як правильно рахувати птахів під час Великого зимового обліку?

Проводьте облік протягом однієї години. Рахуйте види і кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксуйте найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігали за цей проміжок часу.

ВАЖЛИВО!!! Будьте уважними, не підраховуйте двічі побачених птахів, адже деякі з них можуть повертатися до місця спостереження кілька разів протягом години. Якщо, наприклад, синиця велика 10 разів повертається за час, відведений для обліку, то це не означатиме, що в сад прилітали 10 синиць.
Для чого це потрібно?

Завдяки зібраним даним, можна відстежувати динаміку змін та довідуватися чи перегукуються вони з результатами наукових досліджень, зроблених професійними орнітологами.
Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.
Чекаємо фотозвіти або колажі з результатами ваших спостережень від ваших учнів, вихованців, колективів з 25 по 29 січня 2023 року на сторінках Facebook своїх закладів та сторінці КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” https://www.facebook.com/groups/233955728003987 з хештегом #ЗимовийОблікПтахів.

Форма подачі звіту довільна (вказуємо приблизну кількість видів та назви птахів з місць спостережень, якщо ви їх визначили).

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet