Безпечне освітнє середовище в небезпечному світі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Безпечне освітнє середовище в небезпечному світі

З метою створення безпечного освітнього середовища в закладах позашкільної освіти, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу 8 листопада 2023 р. для заступників директорів закладів позашкільної освіти області на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було проведено тематичний круглий стіл «Безпечне середовище в небезпечному світі».

В роботі заходу взяли участь представники департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА (Ганна Зварич, Тетяна Боровська), Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Тернопільської області (Любомир Сагайдак, Алла Павук), управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області (Наталія Волощук), психологічної служби (Наталія Матіяш).

Роботу заходу відкрила Ганна Зварич, заступник директора департаменту – начальник управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної, спеціальної освіти та цифрової трансформації, яка наголосила: «Тема круглого столу дуже глобальна, бо ми живемо у небезпечному світі, у часі хаосу, у зоні травми, на вузькій межі між світом, який ми колись знали і непевним завтра. І дуже локальна – бо стосується найменших учасників освітнього процесу. Створення безпечного середовища це означає також побачити людину, дитину з її болями, тривогами, труднощами і допомогти їй адекватно реагувати на виклики. Війна руйнує не тільки будинки, споруди, а й глибоко ранить душу. Ми, педагоги, маємо мати у серці внутрішній мир, бути стресостійкими, плекати у собі резистентність, щоб формувати цілісну особистість одержувача освітніх послуг».

Організацію роботи безпечного закладу освіти в умовах воєнного стану висвітлив Любомир Сагайдак, завідувач обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Тернопільської області. Питання безпеки якості освітнього середовища, як показника успішності закладу позашкільної освіти розкрила Наталія Волощук, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області. Про ментальне здоров’я – важливий фактор реалізації творчих здібностей особистості, розповіла психолог Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступеня №13 імені Андрія Юркевича Наталія Матіяш.

В практичні частині круглого столу присутні пройшли навчання з надання домедичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій, які провели студенти Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського.

За результатами проведення круглого столу були напрацьовані рекомендації щодо безпеки освітнього середовища в закладах позашкільної освіти.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар