Педагогічна ЕКО-майстерня | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** вересень 2025 року – червень 2027 року - реалізація Всеукраїнського просвітницько-інформаційного проєкту «ЛісОСВІТА: навчай-надихай-захищай!» (дистанційно) *** 02 - 18 червня 2026 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2026 році *** 27 - 28 серпня 2026 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 23 - 25 вересня 2026 року - фінал Європейського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 25 вересня 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!», присвячений Дню Незалежності України (заочно) *** 27 - 29 жовтня 2026 року -фінал Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (онлайн) *** жовтень-листопад 2026 року - фінал Всеукраїнського фестивалю екзотичних рослин «Exotic Flora Fest» (очно) *** до 5 листопада 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс для закладів дошкільної освіти та інших інституцій дошкільного дитинства «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** 10 - 30 листопада 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 15 листопада 2026 року - подання матеріалів до Всеукраїнського конкурсу «Птах року 2026: Лиска» (заочно) *** до 30 листопада 2026 року - подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2026 році (заочно) *** грудень 2026 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» у 2026 році (заочно) ***


Педагогічна ЕКО-майстерня

У рамках освітянського проєкту «Освіта сталого розвитку у позашкіллі», ініційованого Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України,  в онлайн студії КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» 27 лютого 2024 р. відбулася Педагогічна ЕКО-майстерня «Реалізація ідей сталого розвитку в позашкіллі Київщини: екологічний вектор». Учасниками заходу стали понад 100 педагоів закладів дошкільної, загальної середньої  та позашкільної освіти, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, громадські організації з Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей України та м. Києва.

Підчас проведення зустріч Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру, зосередив увагу на питаннях: що таке освіта для сталого розвитку, її мета; чому саме освіта відіграє вирішальну роль на сучасному етапі впровадження сталого розвитку; яким є зміст освіти для сталого розвитку та яку роль відіграє екологічна освіта в процесі впровадження освіти для сталого розвитку.

Досвідом впровадження екоініціатив сталого розвитку поділилися педагоги-позашкільники Київської області, які  інтерпретували глобальні цілі у своїх еко-справах:

–  Ментальне здоров’я в контексті сталого розвитку (Людмила Шевченко, заступник директора з навчально-методичної роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»)

–  Еко-FOOD: здорове харчування (Ірина Леоненко, керівник гуртка «Екологія харчування» Васильківської міської станції юних натуралістів

–  Челендж «Зроби годівничку – врятуй пташину» (Катерина Покотило, методист еколого-натуралістичного відділу КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»)

–  Акція «Ситий хвостик» (Олена Глущенко, директор Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради)

–  Екологічний проєкт психосоціального спрямування «Килимки для тварин – в’яжемо разом» (Катерина Малишева, практичний психолог Центру еколого-натуралістичної творчості «ЮННАТИ» Боярської міської ради)

–  Доступ до безпечної води, санітарії та гігієни – найголовніша потреба людини для здоров’я та добробуту (Олена Яковенко, керівник гуртка «Хімія і довкілля» Васильківської міської станції юних натуралістів та Світлана Каткова, керівник гуртка «Творча лабораторія «VODA» Центру позашкільної освіти Тетіївської міської ради)

–  Абетка ЕКО-активіста або #МійЕкоТиждень (Інна Пахомова, завідувач еколого-натуралістичного відділу КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Головний меседж заходу:  Найкраща інвестиція у майбутнє – розповісти дітям, як зберегти планету!

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар