Проведено Всеукраїнські стажування «Топ-менеджер позашкілля» на базі закладів освіти Рівненської області | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено Всеукраїнські стажування «Топ-менеджер позашкілля» на базі закладів освіти Рівненської області

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно із Рівненським інститутом післядипломної педагогічної освіти, комунальним закладом «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти», за підтримки Рівненської обласної державної адміністрації, 05 – 06 червня 2024 року вперше в Україні відбувся всеукраїнський захід нового формату – стажування «Топ-менеджер позашкілля» на базі закладів освіти Рівненської області на тему «Формування національних і моральних цінностей здобувачів освіти в сучасних умовах».

Участь у всеукраїнському заході взяли 50 учасників з 16 областей – директори обласних еколого-натуралістичних центрів (Станцій юних натуралістів), керівники профільних структурних підрозділів об’єднаних закладів позашкільної освіти обласного підпорядкування, а також методисти і завідувачі відділів комунального закладу «Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти».

Впродовж двох днів педагоги обговорювали шляхи удосконалення виховного процесу в умовах воєнного стану та повоєнної реальності, знайомилися з кращими практиками задля забезпечення профільної еколого-натуралістичної та біологічної позашкільної освіти.

З вітальним словом до присутніх звернувся КУЧЕРУК Микола, перший заступник голови Рівненської обласної ради, який акцентував увагу на підтримці позашкілля Рівненщини як важливої складової національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

Також привітав учасників КОРЖЕВСЬКИЙ Петро, директор департаменту освіти Рівненської обласної державної адміністрації. Головний освітянин області розповів про роль позашкілля у сучасному світі, виклики та зміни, які в ньому відбуваються.

ВЕРБИЦЬКИЙ Володимир, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді звернув увагу присутніх на важливість впровадження інновацій у позашкіллі.

САМЧУК Віктор, директор комунального закладу «Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» Рівненської обласної ради, презентував роботу еколого-натуралістичного відділу закладу і розповів про плани розвитку. Для учасників стажувань ДУЖУК Сніжаною, завідувачем відділу еколого-натуралістичного напряму, була організована екскурсія лабораторіями «Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти». Освітяни побували на нещодавно облаштованій «Равликовій фермі», навчальній пасіці, взяли участь у майстер-класах від юннатів.

Перший день стажувань завершився подорожжю до парку історичної реконструкції «Оствиця». Завдяки цікавій розповіді засновників локації ОЙЦЮСЮ Юрію та ПОСТНІКОВІЙ Ользі освітяни-позашкільники дізналися багато цікавих історичних фактів. Фундатори парку також поділилися успішним досвідом участі та реалізації програм громадських проєктів.

Другий день учасників заходу приймав Рівненський інститут післядипломної педагогічної освіти. Педагоги та науковці презентували програму національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки. Практико-орієнтовані доповіді МІНАКОВОЇ Наталії, КУРОЧЕНКО Ірини, ШАГІЄВОЇ Раїси, ОЗАРЧУКА Андрія, ВОРОН Ольги містили елементи тренінгів та ділових ігор. Модератор ЛЮТКО Оксана, яка модерувала захід, допомогла учасникам отримати максимальну користь з усіх виступів.

Захід дав можливість обговорити учасникам важливі питання, які стосуються розвитку позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму. Рівненщина завжди швидко реагує на зміни в освітянському просторі і має чим поділитися. Наші освітяни задали високу планку проведення стажувань для менеджерів позашкілля. Надалі такі заходи будуть проходити в інших областях України.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76