Щороку в четверту суботу листопада народ України вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, затіяних більшовицьким Кремлем. Майже в кожній родині були старші члени родини, що зберігали пам’ять про ту страшну трагедію і розповідали молодим поколінням про ті жахи голодної смерті, які переживали їх сім’ї, а завдання сучасних поколінь українців – передати знання про Голодомор наступним поколінням, боротись за нашу незалежність від Москви і не допустити повторення такої трагедії.
Саме з цією метою керівники профільних гуртків Шепетівського МЦЕНТУМ та Кам’янець-Подільського ПНВО провели з вихованцями закладів тематичні заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору – бесіди, години пам’яті «Запали свічку», «Вогонь скорботи навіки», розповіли їм про ті страшні сторінки в нашій історії та вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих. У гуртках проводилися інтерактивні бесіди, години пам’яті, переглядалися документальні фільми, проводилися майстер-класи з виготовлення символічних свічок пам’яті.
Діти також створювали тематичні стінгазети й колажі, зображуючи своє розуміння цієї трагедії через мистецтво. Особливе місце у програмах заходів обох закладів посіли хвилини мовчання та акція «Запали свічку пам’яті», під час якої діти і їх педагоги запалили свічки, вшановуючи пам’ять мільйонів загиблих жертв більшовицького геноциду українського народу.
Проведені заходи мають поглибити знання юних українців про трагічні сторінки історії України, сформувати в них почуття скорботи та поваги до тих, хто постраждав або загинув від геноциду українського народу. Адже такі заходи – це не лише важлива частина виховної роботи з дітьми і учнівською молоддю закладів позашкільної освіти, а й можливість нагадати молодому поколінню про необхідність зберігати історичну пам’ять, пам’ятати та шанувати минуле, робити все задля того, щоб Україна була незалежною й могутньою країною, а подібні трагедії більше ніколи не повторилися з нашим народом ні тепер у дні війни з російськими окупантами, ні в майбутньому.
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ.