Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, як національний координатор Міжнародної програми GLOBE в Україні, з 11 по 15 листопада 2024 р. взяв участь у щорічний Регіональній зустрічі координаторів програми GLOBE з Європи та Євразії (м. Любляна, Словенія).
Офіційним представником національного координатора програми GLOBE в Україні була менеджер із зовнішніх зав’язків програми GLOBE в Україні Челнакова Марія Сергіївна.
Про програму GLOBE в Україні:
Програма GLOBE – це міжнародна науково-освітня програма, яка надає можливість учням, студентам та громадянам з усього світу брати участь у наукових, дослідницьких та прикладних проєктах з екології та природоохоронної діяльності.
В Україні програма GLOBE була впроваджена в 1999 році, а з 2001 р. координатором програми є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.
На сьогодні мережа закладів освіти в Україні, що працюють за програмою GLOBE, включає 602 заклади загальної середньої та позашкільної освіти. 463 вчителів та понад 5038 учнів, які проводять 128 656 спостережень. В Україні сформована Координаційна Рада GLOBE з активних педагогів.
На сайті НЕНЦ створено розділ Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE (www.nenc.gov.ua/globe), який присвячений діяльності освітянської спільноти України в цій програмі.
З 11 по 15 листопада 2024 р. у м. Любляна, Словенія щорічна Регіональна зустріч координаторів програми GLOBE з Європи та Євразії. На зустрічі були присутні 41 представник з 22 країн.
Протягом 11 та 12 листопада координаторами було представлено «Історії успіху країн» у форматі майстер-класів.
Під час круглого столу та майстер-класів відбувалося обговорення досягнень країн учасників програми GLOBE та шляхи покращення і вдосконалення шляхом врахування досвіду інших країн.
З 13 по 15 листопада 2024 р. відбулися зустрічі для координаторів країн, викладачів, тренерів, науковців, випускників та інших друзів GLOBE.
Країнами було представлено способи покращення та вдосконалення уроків, методи дослідження навколишнього середовища та можливість залучення до цього учнівської молоді. Результати роботи було представлено у вигляді стендових доповідей, майстер-класів та тренінгових занять.