День Дунаю – 2016 | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


День Дунаю – 2016

28 червня 2016 року в селі Галабор Берегівського району проходив ювілейний 10-ий екологічний захід “День Дунаю в Україні”, співорганізаторами якого виступили: Державне агентство водних ресурсів України; Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса; Головне державне управління водного господарства Угорщини; Верхнє-Тисайська Дирекція водних справ, м. Ніредьгаза, Угорщина; Закарпатська облдержадміністрація; Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги; Проект EC APENA, м. Київ; Група енергетичних компаній “Ренер”.

День Дунаю є спільним пан-європейським заходом, який відзначається щорічно в кінці червня в 14 країнах басейну ріки під егідою Міжнародної комісії із захисту р. Дунай. В Україні День Дунаю традиційно святкують в басейні річки Тиси, другої найбільшої притоки Дунаю.

У відзначенні свята також взяли участь представники Міжнародної комісії із захисту р. Дунай, Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства регіонального розвитку Угорщини, керівники прикордонних областей двох держав, Закарпатської облради, Дністровсько-Прутського БУВРу, Сіверсько-Донецького БУВРу, Одеського облводресурсів, п’яти міжрайонних управлінь водного господарства області, зацікавлених організацій та місцевих органів самоврядування навколишніх сіл, науковці, студенти, школярі, журналісти та представники громадськості, а також ми, педагоги та юннати ЗОЕНЦ.

Програма цьогорічного свята була насиченою і включала в себе різноманітні заходи. Зокрема, вперше було влаштовано пункти пропуску на обох берегах річки та організовано тимчасову переправу між двома берегами р. Тиса, яка стала символом єднання двох держав та ще одним кроком до Європи без кордонів. На обох берегах відбувалися еколого-освітні та розважальні заходи: обговорення екологічних та водогосподарських проблемних питань, огляд гідротехнічних споруд, виставка про Дунай від Дунайського Музею, виставка експлуатаційної техніки МУВГ, концерти, майстер-класи, квест-вікторина, конкурси тощо.

В рамках святкування наші юннати, як і всі учні – учасники заходу, активно грали в квест-вікторині «Скарби Тиси». У спільній акції «Тисянська риба бажань» діти з обох країн розмальовували гіпсові фігурки рибок, які будуть встановлені на попередньо визначених місцях в Україні та Угорщині. Також було підведено підсумки конкурсу «Легенда про Тисянську рибу бажань». Переможці конкурсу отримали цінні призи від організаторів свята.

В рамках Дня Дунаю пройшов музичний фестиваль «З любов’ю до Тиси», в якому взяли участь учні місцевих танцювальних колективів. Окрасою фестивалю став виступ Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, який виконав свої найкращі композиції на обох берегах річки.

Одним із важливих заходів свята стала передача представниками компанії Кока-Кола Беверіджез Берегівській райдержадміністрації та керівництву села Галабор контейнерів для роздільного збору сміття.

Сподіваємося, що такі заходи відіграють позитивну роль у підвищенні свідомості людей щодо збереження водойм, вселяють надію, що спільними зусиллями зможемо поліпшити екологічний стан річок басейну Тиси – блакитних артерій нашого рідного краю – Закарпаття.

345678

243247094_o

P6280236

P6280247

P6280277

P6280299

P6280302

P6280325

P6280327

P6280348

О. Геревич, директор ЗОЕНЦ
І. Яхимець, завідувач відділу організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар