Освітяни Хмельниччини вивчають досвід плідної співпраці лісівників і педагогів Шепетівщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Освітяни Хмельниччини вивчають досвід плідної співпраці лісівників і педагогів Шепетівщини

14 вересня 2016 року на базі Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району Хмельницький ОІППО, з участю Хмельницького ОЕНЦУМ, дирекції та вчителів школи, проводив педагогічну практику для групи слухачів курсів підвищення кваліфікації – вчителів хімії і біології з різних куточків області та вивчення досвіду роботи педагога-новатора і співпраці лісівників з освітянами.

Заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації Волошина Олена Яківна і завідувач методичним кабінетом управління Мазур Валентина Дмитрівна ознайомили присутніх з творчими доробками й здобутками освітян району та перспективами розвитку його освітньої галузі. Методист РМК Громова Олена Михайлівна, на плечах якої тримався весь захід, була готова до будь-яких запитань його учасників і зі знанням справи давала їм обґрунтовані й вичерпні відповіді.

Про співпрацю лісівників з освітянами на ниві навчання, виховання, профорієнтації і залучення місцевих школярів до виконання лісогосподарських та природоохоронних робіт змістовно розповідали представник дирекції державного підприємства «Шепетівське лісове господарство» Олександр Васильовичу Заблоцький і лісничий Пліщинського лісництва Михайло Вікторович Савчук.

Майстер-клас з питань організації й виконання школярами науково-дослідницької роботи в галузі природничих наук та лісознавства під керівництвом досвідчених лісівників і науковців провів для учасників заходу вчитель хімії та незмінний керівник шкільного учнівського лісництва «Пліщинське», педагог-новатор Микола Андрійович Зведенюк.

«Від допитливого учня – до успішного науковця» – такий творчий шлях у майбутню, свідомо обрану професію, пропонує педагог своїм учням і вони його добре розуміють, адже більше половини сьогоднішніх пліщинських школярів – вихованці учнівського лісництва, яке є зразковим і добре відоме далеко за межами Хмельницької області й України, а ряд випускників – проклали свій шлях у вітчизняній науці й здобули наукові ступені.

В рамках проведення педагогічної практики відбулася й презентація книги природничо-краєзнавчого змісту «Живі смарагди Шепетівщини», проведена господарями для учасників заходу в мальовничому шкільному дендропарку, який створив і старанно доглядає Микола Андрійович разом зі своїми учнями, колегами та місцевими лісівниками.

Презентуючи присутнім книгу, т.в.о. директора Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді В.В. Климчук висловив щиру подяку за видання її автору М.А. Зведенюку і відповідальному за випуск – головному лісничому ДП «Шепетівський лісгосп» Олександру Васильовичу Заблоцькому та його керівництву і колегам, наголосив на актуальності й важливому значенні цієї книги для педагогів, учнівської молоді, знавців та любителів природи рідного краю.

Кожен освітянин-учасник заходу отримав «Живі смарагди Шепетівщини» у подарунок від директора лісгоспу Володимира Михайловича Сасюка і його колег – лісогосподарів цього славного малополіського краю і тепер матиме можливість ознайомити з нею своїх колег та практично використовувати її для навчання й виховання своїх учнів і гуртківців.

Гостинні шепетівські лісівники організували для делегації педагогів-природничників з обласного центру екскурсії в тепличному господарстві Кам’янківського лісництва, де учасники заходу з цікавістю знайомились з особливостями живцювання деревних порід та досвідом роботи лісівників і застосування ними традиційних та інноваційних технологій вирощування рослин у закритому й відкритому ґрунтах, залучення до цієї справи юних лісівників та учнівської молоді навчальних закладів краю.

Освітянську делегацію супроводжували кореспонденти Хмельницької ОДТРК «ПОДІЛЛЯ-ЦЕНТР» та обласної газети «Подільські вісті» Тетяна Ворожцова і Оксана Собко, які своє враження і щире захоплення побаченим у школі й лісництві під час творчого відрядження відобразили у своїх репортажах в телевізійній програмі «Подільська панорама» (див. детальніше за посиланням: http://osvitakm.in.ua/?p=3030) та на сторінках «Подільських вістей»).

 

Зона відпочинку Кам'янківського лісництва

Зона відпочинку Кам’янківського лісництва

У теплиці Кам'янківського лісництва

У теплиці Кам’янківського лісництва

У розсаднику  Кам'янківського лісництва

У розсаднику Кам’янківського лісництва

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Пліщині 14.09.16 р.

У Кам'янківському лісництві

У Кам’янківському лісництві

У зоні відпочинку Кам'янківського лісництва

У зоні відпочинку Кам’янківського лісництва

Обмін досвідом і методичні поради

Обмін досвідом і методичні поради

Лілія Мирна, методист Хмельницького ОІППО,
Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet