День соборності України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


День соборності України

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День незалежності і соборності України.

Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.

Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні та кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
Україна… Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

Щороку 22 сiчня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.

Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, Визвольної вiйни пiд проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини. Та реалiзувалась ця мрiя внаслiдок української революцiї 1917-1920 рокiв, пiд час якої утворилися двi демократичнi держави – Українська Народна Республiка (УНР) та Західноукраїнська Республiка (ЗУНР).

03 сiчня 1919 року на першому засіданнi Української Народної ради було одностайно прийнято Ухвалу про злуку ЗУНР i УНР. Часописи пiдкреслювали, що тим самим зроблено перший крок на шляху до соборностi українських земель.

22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, бiля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу.

Цей день увійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України, і відзначають його з 1999 року. Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє.

20 січня 2017 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся національно-патріотичний масово-виховний захід присвячений Дню Соборності України.

Директор ЗОЕНЦ, Олександр Васильович Геревич, виступив зі словами привітання і розповів всім присутнім цікаву і повчальну притчу „Про батька і трох синів…”, як приклад єднання, бо лише в єдності – наша сила.

Юннатам було продемонстровано науково-повчальну презентацію про День Соборності України також документальний відеофільм „Акт Злуки УНР та ЗУНР”.

Вихованці ЗОЕНЦ мали можливість ознайомитись з науково-популярною літературою про Україну а саме: „Моя Батьківщина – Україна”, „Живий світ України”, „Найцікавіше в Україні” тощо.

Підсумком заходу став відеокліп Тіни Кароль „України – це ти”, під час виконання якого, дітки всі дружньо взялися за руки в знак єдності і неподільності нашої держави.

Ми твердо віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Участь педагогів ЗОЕНЦ у святкування Дня Соборності України

Недільного ранку, 22 січня, педагоги ЗОЕНЦ приєднались до святкування Дня Соборності України в м.Ужгороді. Розпочався захід із відкриття Геннадієм Москалем і Михайлом Рівісом меморіальної дошки голові Центральної Ради Української Народної республіки Михайлу Грушевському на фасаді Будинку профспілок.

Після цього учасники заходу відправилася до пам’ятника Тарасу Шевченку, де поклали квіти Кобзареві.

В 11-й годині на площі Народній розгорнули 100-метровий прапор України і урочистою ходою попрямували до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину.

Відтак продовжили ходу до площі Театральної під акомпанемент національного гімну України. У день Воз’єднання згадали тих, хто на сході України стоїть за єдність і міць нашої держави. Спом’янули полеглих воїнів АТО і героїв Небесної Сотні.

Символічно, за допомогою жовтно-синього стягу, містяни об’єднали лівий і правий береги Ужа.

“З’єднати таким чином Ужгород було хорошою ідеєю. Наша сила – у єдності. Сподіваюся, коли наступного року ми відзначатимемо День Соборності, на сході уже не буде чути пострілів”, – щиро ділиться учасник дійства.

Підготувала: методист відділу
організаційно-масової роботи
Оксана Кремінь

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар