З 14 до 17 березня 2017 р. у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшов фінал ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик».
Під час першого етапу конкурсу організаторами було отримано 48 тематичних науково-дослідницьких робіт. Науковці кафедри селекції та генетики агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України детально ознайомились з представленими матеріалами, вивчили експериментальну частину досліджень.
Таким чином, за результатами заочного туру, було відібрано 28 кращих проектів, автори яких запрошуватись на очний етап. У фіналі прийняло участь 21 представник з різних куточків України.
Протягом чотирьох днів учасники конкурсу, відповідно до умов конкурсу-захисту у Малій академії наук України, виконали написання контрольних завдань та позмагалися у конкурсі-захисті авторських науково-дослідницьких робіт,
Фіалісти, які отримали найвищі загальні бали по результатах виоконання контрольних завдань, заочному оцінюванні та очному захисті науково-дослідницьких робіт, рекомендовані для участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.