Резюме щодо представлення авторських розробок та віднесення їх до певних категорій під час проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій “Екософт” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Резюме щодо представлення авторських розробок та віднесення їх до певних категорій під час проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій “Екософт”

Змагаються на Чемпіонаті власне авторські програмні або апаратні рішення для обчислювальних систем, створені завдяки мовам програмування та візуалізації некомерційного характеру. Апаратні засоби включають: безпосередню демонстрацію технічного устаткування з програмованою дією; дослідний зразок у вигляді моделі; розробку ілюстративної схеми для побудови апаратного рішення і опис.

Представляються особисто розробниками. Програмні засоби повинні мати завершений функціонал і не потребувати середовища розробника.

На початковому етапі участі у змаганні, під час реєстрації, сам автор визначає до якої категорії віднести свою розробку.

Серед програмних засобів:

категорія «системні» – додатки до операційних систем, утиліти, архіватори, антивіруси та інше програмне забезпечення створене для обслуговування системи;

категорія «прикладні» – різнопланові програми конкретного призначення (редактори, офісне програмне забезпечення, бази даних, графічні пакети, CAD, тощо);

категорії «ігрові» та «навчальні» позиціонуються окремо від прикладних, за рахунок стабільно зростаючої кількості робіт з даних різновидів програмного забезпечення, поданих на змагання. У першу групується різноманітний ігровий контент, а у другу – розробки, створені з навчальною метою;

категорія «анімаційні» включає програми для анімації, мультимедіа, 3D-графіки, візуалізації;

категорія «WEB-розробки» – все, що стосується сайтобудування та інтернет технологій;

категорія «спеціального призначення» включає програми, створені для окремих виробництв або роботи різноманітного технологічного устаткування, за спеціалізацією підготовки фахівців, тощо;

категорія «інструментальні» передбачає розробку різноманітного авторського контенту в сегменті існуючих мов програмування, мови розмітки гіпертексту та засобів для автоматизації процесу розробки нових програм і їх супроводу.

Серед апаратних рішень:

категорія «функціональні пристрої» – діючі пристрої або комплектуючі для обчислювальних систем у завершеному технічному стані;

категорія «моделі» включає експериментальні розробки на стадії моделювання пристроїв;

категорія «макети або опис» – схематичні або описові рішення, виконані з метою подальшої побудови на їх основі моделей та діючих пристроїв.

З вимогами до авторських розробок, представлених на національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX» можна ознайомитись за посиланням: INFOMATRIX_vumogu.

Зазвичай кожен розробник (група розробників) має право захищати лише один проєкт — аби вирівняти шанси всіх на успіх.

Крім авторської розробки подається її короткий опис у вигляді тез – прикріплюється окремим файлом під час електронної реєстрації. Обсяг тез не повинен перевищувати 2-3 сторінки (6000 друкованих символів, шрифт Times New Roman, 14; інтервал – 1,5; формат файлу − Microsoft Word). Малюнки, таблиці та інші графічні зображення, а також фото оформляються окремим додатком. У тезах необхідно вказати прізвище та ініціали автора, навчальний заклад або місце роботи, клас (курс) або посаду, назву доповіді, електронну адресу автора та наукового керівника проєкту.

Крім цього розробники готують для демонстрації відеопрезентацію на свій винахід (розробку) у форматах *.ppt (*.pptx), *.pdf або анімаційного файлу. Після захисту відеопрезентаційні матеріали учасників змагання оприлюднюються з метою публічного ознайомлення з різноплановістю творчих напрацювань; набуття досвіду початківцями-розробниками через призму сприйняття цікавих розробок, виконаних професійно; набуття практичних вмінь донести свою думку аудиторії та для особистої PR-кампанії.

Поділитися