Відбувся обласний фестиваль «Українська паляниця» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Відбувся обласний фестиваль «Українська паляниця»

Кожний народ має свої святині, свої символи, обряди та звичаї.  Почесне місце займає хліб в обрядах та звичаях українців. З давніх-давен ведеться в Україні, що хліб у хаті – то багатство, сіль – то гостинність і щирість. Нашу Батьківщину з давніх-давен називають хлібним краєм, бо люди, що жили тут, то – українці, були великими працелюбами, уміли гарно обробляти землю й ростити на ній хороші врожаї. Для нашого народу хліб був не просто стравою – це була основа його життя і найдорожча святиня.

З метою формування шанобливого ставлення до народних традицій; вивчення, систематизація та поширення передового досвіду щодо організації діяльності музеїв хліба у загальноосвітніх і позашкільних закладах; підтримка соціальної активності учнівської молоді 18 вересня 2019 року  на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» було проведено  обласний фестиваль «Українська паляниця».

У фестивалі взяли участь 17 команд з різних куточків Кіровоградщини, а саме: вихованці гуртка «Веселка» комунального закладу  «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» Бобринецької районної ради, учнівський колектив Оситнязької загальноосвітньої школи І–ІІІ  ступенів – філія комунальний заклад «Великосеверинівська загальноосвітня школа  –ІІІ ступенів, Позашкільний центр» Великосеверинівської сільської ради, вихованці гуртка «Світ рослин» Перчунівського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Добровеличківської районної ради, вихованці гуртка «Добротворець» Добровеличківського центру дитячої та юнацької творчості, вихованці гуртка «Людина та довкілля» Миколаївського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Кропивницької районної ради, вихованці гуртка «Народознавство» комунальної установи «Центр гуманітарної політики» Компаніївської районної ради, вихованці гуртка «Сузір’я»  центру дитячої та юнацької творчості ЗОРІТ Новоукраїнської міської ради, вихованці гуртка «Юні гіталовці» Комишуватської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Новоукраїнської районної ради, вихованці гуртка «Фольклор та етнографія українського народу» Рівнянської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №2 Новоукраїнської районної ради, вихованці комунального закладу «Новопразький будинок дитячої та юнацької творчості» Новопразької селищної ради Олександрійського району, вихованці гуртка  «Козачата» Олександрівської загальноосвітньої школи         І–ІІІ ступенів Олександрійської районної ради, учнівський колектив навчально-виховного комплексу «Звенигородський загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Олександрійської міської ради, учнівський колектив Онуфріївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Онуфріївської районної ради, вихованці гуртка художнього читання «Мистецтво слова» Петрівського районного центру дитячої та юнацької творчості, вихованці гуртка «Степівчанка» Степової філії – навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» комунального закладу «Первозванівське навчально-виховне об’єднання», вихованці гуртка «Соняшник» комунального закладу «Глинське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Світловодської районної ради та вихованці гуртка  «Сонячні зернинки» комунального закладу «Димитровське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів» Устинівської районної ради.

Розпочався захід урочистим відкриттям фестивалю. Учасників заходу привітала Соколенко Ул’яна Василівна – заступник начальника управління – начальник відділу фізичної культури, спорту та позашкільної освіти управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Гарний настрій та позитивні емоції переповнювали кожного з присутніх в цей день. Були виступи учнівських колективів та знавців народної обрядовості, чудові вірші про хліб, літературно-музичні композиції, тощо. Виставка хлібних виробів  дивувала своєю різноманітною, яскравою та дуже смачною випічкою: духмяні короваї, калачі, шишки, лежені, пиріжки та інші смаколики. Всі присутні були вражені тим, скільки праці, натхнення та фантазії було вкладено в кожну роботу.

За рішенням журі в номінації «Виставка-презентація обрядових хлібних виробів регіонів Кіровоградщини»:

 І місце зайняла команда «Сузір’я»  Центру дитячої та юнацької творчості ЗОРІТ Новоукраїнської міської ради;

ІІ місце – команда «Людина та довкілля» Миколаївського закладу загальної середньої освіти І –ІІІ ступенів Кропивницької районної ради;

ІІІ місце – команда «Колосок» Оситнязької загальноосвітньої школи    І–ІІІ ступенів – філія комунальний заклад «Великосеверинівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, Позашкільний центр» Великосеверинівської сільської ради .

В номінації «Креативний підхід до розкриття народних звичаїв та обрядів»:

 І місце отримала команда «Колосочок» навчально-виховного комплексу «Звенигородський загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Олександрійської міської ради;

 ІІ місце – команда «Сонячні зернинки» комунального закладу «Димитровське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа       І–ІІІ ступенів» Устинівської районної ради;

ІІІ місце – команда «Народознавство» комунальної установи «Центр гуманітарної політики» Компаніївської районної ради.

В номінації «Представлення регіональних обрядів, пов’язаних із природою»:

І місце виборола команда «Оберіг» Онуфріївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Онуфріївської районної ради;

ІІ місце – команда «Світ рослин» Перчунівського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Добровеличківської районної ради;

ІІІ місце – команда «Креатив» комунального закладу «Новопразький будинок дитячої та юнацької творчості» Новопразької селищної ради Олександрійського району.

В номінації «Пропаганда місцевих народних традицій»:

І місце зайняла команда «Юні гіталовці» Комишуватської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Новоукраїнської районної ради;

ІІ місце – команда «Козачата» Олександрівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Олександрійської районної ради;

ІІІ місце – команда «Фольклор та етнографія українського народу» Рівнянської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №2 Новоукраїнської районної ради .

В номінації «Презентація музеїв хліба при навчальних закладах»:

І місце отримала  команда «Добротворець» Добровеличківського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце – команда «Соняшник» комунального закладу «Глинське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Світловодської районної ради.

В номінації «Хліб в українській обрядовості»:

І місце виборола команда «Мистецтво слова» Петрівського районного центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце – команда «Степівчанка» Степової філії – навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» комунального закладу «Первозванівське навчально-виховне об’єднання»;

ІІІ місце – команда «Веселка» комунального закладу «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» Бобринецької районної ради.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар