У Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості проведено “Педагогічну гутірку” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


У Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості проведено “Педагогічну гутірку”

Ще одна «Педагогічна гутірка» пройшла в Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Цього разу педагоги-позашкільники, асистенти вчителів та практичні психологи «гутарили»-обговорювали проблеми створення інклюзивного середовища в закладах позашкільної освіти, обмінювались досвідом роботи та визначили подальші напрямки співпраці.

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості, в рамках проєкту «Всі діти рівні», працює з дітьми з особливими освітніми потребами вже кілька років, маючи досвід співпраці зі спеціальними загальноосвітніми школами, обласним навчально-реабілітаційним центром. Для роботи зі здобувачами освіти цих закладів напрацьовані авторські навчальні програми гуртків: «Екогармонія» (О.Заслонкіна, практичний психолог, керівник гуртків) та «Зоосвіт» (С. Богачук, методист, керівник гуртків).

Цьогоріч відкрили інклюзивну групу на базі закладу в гуртку «Планета Еко» (керівник гуртка, заступник директора з навчальної роботи Л. Черлінка).

Для роботи з дітками з особливими освітніми потребами та їх відпочинку у Центрі вже створені локації для розвитку сенсорних систем дитини (слуху, зору, нюху, смаку, дотику) – сенсорна стежина та «Садочок запахів», контактний зоомайданчик пам’яті Василя Аксенина, куточки релаксації та інші зони.

З особливостями організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, реалізацією та моделлю інклюзивного освітнього простору, нормативною документацією, складанням індивідуальної програми розвитку здобувача позашкільної освіти, учасників зібрання ознайомили фахівці ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти ІППО ЧО Марина Анатійчук та Світлана Коміссарова. З вітальним словом до учасників гутірки звернулась Оксана Гринюк, начальник відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки ЧОДА.

Під час обговорення проблеми інклюзії, учасники «Педагогічної гутірки» відмітили широкі можливості позашкілля, і саме еколого-натуралістичного напрямку, в соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та розширенні їх життєвого простору; потребу в розвитку та адаптації навчально-матеріальної бази для здійснення інклюзивного освітнього процесу; налагодження партнерський відносин із закладами освіти, батьками та громадськістю.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet