Завершився екологічний тренінг «Моніторингові дослідження стану ґрунтів» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 24-27 січня 2023 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В.В.Скопенка у 2022/2023 навчальному році, присвячений 125 річниці заснування НТУУ «КПІ імені І.Сікорського» (дистанційно, онлайн) *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Завершився екологічний тренінг «Моніторингові дослідження стану ґрунтів»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України 27-28 листопада ц.р. провів другий тренінг з п’ятого циклу екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища. Тренінг відбувся за темою «Моніторингові дослідження стану ґрунтів» на базі агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Його учасники – 40 вчителів природничих дисциплін закладів загальної середньої освіти, завідуючі відділами екології, методисти і керівники творчих учнівських об’єднань екологічного та сільськогосподарського напряму закладів позашкільної освіти з Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської. Рівненської, Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.

Тренінг відрив та звернувся до педагогів з вітальним словом директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Валентинович Вербицький. Він окреслив завдання, що стоять перед педагогами в умовах нової української школи та наголосив на нових напрямах діяльності закладів позашкільної освіти і, насамперед, в діяльності Національного еколого-натуралістичного центру.

В навчальних аудиторіях Національного університету біоресурсів і природокористування України педагоги познайомились з екологічними проблемами в агробіологічному виробництві, з сучасними методиками збереження ґрунтів України. Цікавою була екскурсія до музею ґрунтів та спілкування з деканом агробіологічного факультету Оксаною Леонідівною Тонхою.

В лабораторіях університету педагоги познайомились з агрохімічними та агроекологічними методами дослідження ґрунтів, з правилами відбору зразків грунту та рослин, підготовкою їх до аналізу, з показниками якості с.-г. продукції.

За допомогою вчених учасники тренінгу опанували методики агрохімічного аналізу грунту; визначення рН водної та сольової витяжки грунту; визначення гідролітичної кислотності за методом Каппена; визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію; розрахунками норми вапна та проведення хімічної меліорації; оптимізації живлення с.-г. рослин і системи удобрення.

Цікавими були практичні заняття з визначення гумусу, визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію за експрес діагностикою. Педагоги ознайомились з рослинною діагностикою: візуальною рослинною діагностикою, тканинною та хімічною діагностикою. Провели визначення азоту, фосфору, калію, мікроелементів в рослинних зразках за експрес діагностикою.

Відвідування лабораторій «AgriLab» та «Агроскоп» дали можливість уявити сучасний агрохімсервіс в технологіях вирощування с.-г. культур.

Після завершення тренінгу учасники отримали сертифікати відповідного зразка та електронні варіанти методик дослідження якості ґрунтів для дослідницької роботи з учнівською молоддю.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар