
20 лютого 2014 року… Ця дата назавжди стала для нас пам’ятною, адже саме тоді відбулись найтрагічніші події Революції Гідності, які потрясли не тільки Україну, а й увесь світ.
Так, з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, прищеплення юннатам любові до Батьківщини, виховання в них національно-патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України, в ЗОЕНЦ з 15 по 19 лютого проведено цикл заходів, присвячених річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Так, в понеділок 15 лютого вихованці гуртків „Юні рослинники” та „Лікарські рослини” разом із своїми керівниками провели майстер-клас з виготовлення паперових ангелів. Юннати розвішали власноруч виготовлені символічні паперові фігурки на території дендропарку екоцентру в пам’ять про загиблих Героїв.
Важливим еколого-патріотичним заходом став флешмоб під назвою „Героям слава!”. Так гуртківці продемонстрували, що світла пам’ять про героїв живе в їхніх серцях завжди, діти усвідомлюють велич подвигу загиблих.
Тематичні виховні бесіди на тему: „Зима, яка змінила нас…” проведено 16 лютого для гуртківців „Юні квітникарі” , „Природа рідного краю” та „Юні садівники”. Діти більш детальніше ознайомилися з початком Революції та її Героями, а із продемонстрованих відеоматеріалів дізнались про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.
17 лютого вихованці гуртка „Лікарські рослини” поклали квіти до Пам`ятного знаку борцям за свободу і незалежність України та запалили лампадки. Хвилиною мовчання гуртківці вшанували пам’ять усіх тих, хто сім років тому не повернувся живим з Площі Незалежності у Києві під час буремних подій Революції Гідності.
Юннати гуртків „Цікава інформатика” та „Природа рідного краю” виготовили тематичні плакати та малюнки на тему: „Ми пам’ятаємо героїв України”.
Розроблено пізнавальну мультимедійну презентацію „Скарані за любов до України”, де висвітлено найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису.
Лідерами юннатівського самоврядування підготовлено добірку „Сучасні борці за єдність України”, у якій висвітлено автобіографію перших загиблих Небесної Сотні.
18 лютого для юннатів організовано перегляд документального фільму „П’ять портретів Майдану”. По завершенню фільму, кожен зробив для себе висновок, що боротьба за права і свободи українців ще не завершена, що революцію Гідності, насамперед, слід починати із себе.
Таким чином, всі учасники навчально-виховного процесу торкнулися пам’яті, яка навіки залишиться у серцях поколінь.
Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи