Проведено виховний захід “Снід: подумай про майбутнє – обери життя” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведено виховний захід “Снід: подумай про майбутнє – обери життя”

02 грудня 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-наутралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.) з вихованцями гуртків було проведено виховний захід на тему “Снід: подумай про майбутнє – обери життя”.

На початку заходу керівник гуртка розповів, що у всьому світі 1 грудня згадують про СНІД. У Європі наша держава лишається лідером за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тисяч осіб і лише кожен другий знає свій діагноз.

Тому наш сьогоднішній захід присвячений проблемі СНІДу. Вихованці відповіли на питання маленького опитувальника про поняття СНІД і ВІЛ та їх ознаки. Дітям була надана інформація про вірус ВІЛ та його властивості у міні-лекції “СНІД: знати, щоб жити”.

Діти разом з педагогом подивилися “Фільм про СНІД” (посилання https://www.youtube.com/watch?v=_693d17dGQc) і обговорили його. Діти отримали інформацію про шляхи зараження ВІЛ інфекцією та про те, як можна уберегтися від вірусу ВІЛ. Ця інформація сприяла усвідомленню юннатами небезпеки, пов’язаної із поширенням СНІД на планеті.
Було обговорено одне з найважливіших питань цього заходу – стан душі ВІЛ-інфікованої людини та ставлення до неї оточуючих. Діти погодилися з тим, що віл-інфікована людина не повинна бути відкинута суспільством, близькими та друзями. Така людина потребує підтримки близьких, тому треба добре розуміти, що людина з ВІЛ-інфекцією в побутовому плані не заразна, з нею можна і потрібно спілкуватися так само, як з іншими людьми.
Наприкінці заходу учасники зробили такі висновки:

  • ВІЛ-інфекція, в даний час, невиліковне захворювання;
  • викликається вірусом імунодефіциту людини;
  • немає вакцини від цього захворювання;
  • єдиний захист від ВІЛ – це безпечна поведінка;
  • СНІД – зовсім не чума. ВІЛ і збудник чуми мають абсолютно різні шляхи передачі. Порівняння ВІЛ/СНІДу з чумою нагнітає страх і сприяє дискримінації людей з ВІЛ.
  • треба відповідально ставитись до своєї поведінки та вести здоровий спосіб життя.

Підготувала керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Олена НЕМКОВА

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар