На Станції юних натуралістів Рівненської обласної ради проведено онлайн-засідання | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


На Станції юних натуралістів Рівненської обласної ради проведено онлайн-засідання

23 травня 2022 року на платформі Meet відбулося онлайн-засідання методичного об’єднання керівників гуртків відділу біології та валеології на тему «Впровадження інтерактивних та інформаційно-комп’ютерних технологій на заняттях гуртків еколого-натуралістичного напряму».

Розглядалися питання:

  1. Використання інформаційно-комп’ютерних технологій на заняттях гуртків «Основи біології» та «Основи валеології».
  2. Використання веб-квестів у позашкільній освіті.
  3. Сучасні підходи до використання інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях гуртка «Юні акваріумісти».


ВЛАСИК Алла, завідувач відділу біології та валеології, акцентувала увагу на тому, що керівники гуртків повинні бути в постійному пошуку нових способів надання знань, творчо підходити до організації освітнього процесу, навчати вихованця навичкам аналізу отриманих відомостей, умінню шукати і знаходити необхідні знання різними способами та з різних джерел, синтезувати їх та створювати нові. Суспільство потребує нового педагога, що вміє вчитися сам і усвідомлює необхідність вчитися постійно, здатний реагувати на вимоги часу та відповідати на них, орієнтований не на передачу знань вихованцям, а на навчання способам їх отримання, володіє інноваційними інформаційно- комунікаційними технологіями (ІКТ). Важливого значення набуває проблема професійного самовдосконалення педагога шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності. Розв’язати цю проблему допоможе використання інформаційно-комунікаційних технологій з метою професійного зростання, формування у педагога прагнення до самовдосконалення, саморозвитку та самореалізації.

БОБРОВСЬКА Валентина, керівник гуртка, розповіла про використання інформаційно-комп’ютерних технологій на заняттях гуртків «Основи біології» та «Основи валеології». Існують різноманітні способи застосування засобів мультимедіа в позашкільному освітньому процесі:

– розробка ситуаційно-рольових та інтелектуальних ігор з використанням штучного інтелекту;

– моделювання процесів і явищ;

– забезпечення дистанційної форми навчання;

– проведення інтерактивних освітніх телеконференцій;

– створення і підтримка сайтів закладів позашкільної освіти;

– створення презентацій навчального матеріалу;

– здійснення проєктної і дослідницької діяльності вихованців гуртків.

ЛУЦИШИН Світлана, керівник гуртка, розповіла про використання веб-квестів на заняттях гуртків для дітей дошкільного віку. Робота вихованців в такому варіанті проєктної діяльності, як веб-квест, урізноманітнює освітній процес, робить його живим і цікавим.

На завершення засідання методичного об’єднання педагоги відділу біології та валеології обмінялись думками, намітили плани на подальше проведення методичних об’єднань та підвели підсумки роботи.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар