Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій “Екософт” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій "Екософт"

Офіційна сторінка Екософту та Інфоматриксу

Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій “Екософт” бере свій початок з 2001 року. Перше змагання було організовано у 2002 році. Від того часу, за ліком, відбулось понад двадцять конкурсних змагань. З перших років розкручування Чемпіонату, в ньому було закладено кілька особливостей:
– широкий віковій спектр учасників для можливості молодим вчаться у старших, більш досвідчених;
– пошук технічних та інформаційних партнерів з метою сприяння в організації і проведенні Чемпіонату, а також підтримки молодих розробників, чиї авторські рішення в сфері комп’ютерних технологій заслуговують уваги і визнані цікавими;
– перехід на спрощене подання заявки на відбори до змагання онлайн;
– етапність відборів;
– відкритість перебігу змагання для всіх і прозорість в оцінюванні.

У 2006 році, за рейтинговою системою, складеною Міністерством освіти і науки України, Чемпіонат «Екософт» визнаний одним з кращих масових заходів технічного характеру для учнівської молоді (друге місце).

То що ж таке Екософт? Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій “Екософт” – щорічне відкрите індивідуально-командне змагання учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів та аспірантів вищих навчальних закладів, а також молодих професійних розробників складових обчислювальних систем.

Завданням чемпіонату є:

виявлення та підтримка обдарованої молоді в галузі розробки програмного забезпечення, технічного устаткування та прикладних рішень для обчислювальних систем;
вивчення пріоритетних напрямів у розробці програмних засобів, попиту на них та пропозицій;
демонстрація технічних інноваційних рішень у галузі інформаційних технологій, розповсюдження авторського програмного продукту, конструкторських ідей тощо;
забезпечення всебічної адресної підтримки розробника складових обчислювальних систем.
Чемпіонат проводиться Міністерством освіти і науки України за підтримки провідних компаній, що розробляють апаратні засоби і програмне забезпечення, а також юридичних і фізичних осіб, які виступають спонсорами та партнерами.
Партнери чемпіонату (технічні та інформаційні) отримують статус генеральних координаторів і користуються максимальним сприянням з боку організаторів заходу, у тому числі для здійснення реклами власних продуктів.

Безпосереднє керівництво чемпіонатом здійснює Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Офіційні реквізити Чемпіонату:
– емблема: “Екософтик” – графічне зображення кулеподібної істоти жовтого кольору, з блакитним капелюшком – дашком назад, у кросівках і чорних окулярах, яка тримає розкриту квітку, з комп’ютером на квітколожі;
– девіз: “Наука, природа, технології” – три відокремлених слова, розміщених уздовж вигнутих стрілок із зображенням колажів природничої та технічної тематики;
– вимпел: прапор синьо-жовтого кольору зі словами “ЕКОСОФТ” і “ECOSOFT” зеленого кольору, розташованими по колу, між якими розміщене графічне зображення земної
– знак: білий круг діаметром 3 і 5 см зі словами “ЕКОСОФТ” і “ECOSOFT” зеленого кольору, розташованими по колу, між якими розміщене графічне зображення земної кулі; по периметру круга – слова червоною фарбою “Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій”.

Категорії авторських розробок учасників представлені в сегменті:
Програмні засоби: ігрові, навчальні, прикладні, системні, інструментальні, анімаційні та спеціального призначення, а також Web-розробки.
Апаратні засоби: функціональні пристрої, моделі, макети або опис.

За наступним посиланням можна ознайомитись з резюме щодо представлення авторських розробок та віднесення їх до певних категорій.

Оцінює розробки учасників суддівська колегія, до складу якої входять фахівці в галузі інформаційних технологій, представники державних органів управління освітою, науково-педагогічні працівники закладів вищої і висококваліфіковані вчителі закладів загальної і професійної освіти, згодою наукові працівники профільних інститутів Національної академії наук України й Національної академії педагогічних наук України, представники технічних та інформаційних партнерів змагання, координатори громадських організацій та об’єднань, переможці і призери міжнародних змагань.

Підсумки підводяться серед конкурсантів окремо, відповідно до здобуття освіти: для дипломованих спеціалістів; студентів ЗВО III и IV рівнів акредитації; учнів закладів сфери профтехосвіти і студентів закладів вищої освіти I і ІІ рівнів акредитації, учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Віковий ценз учасників Чемпіонату складає 12-35 років.

Перемагають ті, чиї розробки наберуть найбільшу кількість балів за відповідними критеріями. Далі авторські розробки фіналістів Чемпіонату номінуються наступним чином:
“неординарна творча розробка”;
“стильність оформлення та якісний інтерфейс”;
“високий професійний рівень продукту”;
“максимальна функціональність продукту”;
“висока суспільно-корисна спрямованість”;
“краща розробка теми з екологічного спрямування”;
“юна надія” (для учасників віком до 15 років);
“приз спонсорських симпатій”.

Переможці та призери в кожній категорії нагороджуються Дипломами відповідного ступеня та призами від технічних та інформаційних партнерів змагання.

З 2009 року, у форматі Чемпіонату «Екософт», проводиться національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів INFOMATRIX. З ним до попередніх категорій розробок додались авторські програмі і апаратні рішення: «комп’ютерне мистецтво», «короткометражний фільм», «апаратне управління», «програмування», «роботи» (в різних модифікаціях), “популяризація науки”, “науковий проєкт”. Національний еколого-натуралістичний центр виступає єдиним афілійованим координатором даного змагання на національному рівні. Детально з перебігом та умовами проведення національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів INFOMATRIX можна ознайомитись на офіційній сторінці Інфоматриксу: INFOMATRIX.
З результатами участі українських розробників у Міжнародному конкурсі комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX” різних років можна ознайомитись на сторінці: ЛАБОРАТОРІЯ ІНФОРМАТИКИ.

Поділитися