Юні акваріумісти завітали до екзотаріуму | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юні акваріумісти завітали до екзотаріуму

Поринути у дивовижний світ екзотичних риб та рептилій мали можливість юннати гуртка „Юні акваріумісти, днями відвідавши екзотаріум кафе «Акваріум». Маленьких гостей привітно зустрів Олег Диба, який дуже цікаво, з любов’ю, розповів про своїх «вихованців», їх біологію, особливості та звички.

Зацікавив юннатів тропічний морський акваріум з їх екзотичними поліпами та різнобарвними мешканцями – рибами, серед яких і прототип «мультяшного» Немо, і рідні українському серцю жовто-блакитні рибки.

Далі зустрічали гостей пітони Йончі і Жужа. До речі, Жужа – альбінос, як і її первісток, що з’явився на світ у травні разом зі своїми сестричками та братиками. До речі, маленький пітончик-альбінос зовсім не боїться людей і із задоволенням іде на руки. Пан Олег пояснив дітям, що майже усі мешканці екзотаріума – товариські і їх не потрібно боятися. Переборовши хвилювання, кожна дитина потримала на руках маленьке тендітне створіння.

Чорні деревні варани (можливо, єдина пара на Україні), бородаті ящірки агами, м’якотілі черепахи-тріонікси, гекони токі, павуки-птахоїди та імператорський скорпіон, тропічна прісноводна арована та піранії. Для кожного мешканця тут створені оптимальні умови життя. Тому більшість успішно розмножується, втішаючи господаря та чисельних відвідувачів.

Вразила дітей грифова черепаха, яка нерухомо чатувала на жертву, приваблюючи її рухомим відростком на язику.

Звичайно, навідали юннати і родину єгипетських летючих собак (нільських криланів), яка влітку поповнилася новонародженим дитинчам.

Найбільше задоволення отримали юннати від процесу годування тваринок, а особливо, від можливості власноруч погодувати бородатих агам, ігуану та грифову черепаху!

Найголовніше, що зрозуміли діти, це те, що усі мешканці екзотаріуму, як і взагалі тварини, що нас оточують, віддані, милі і хороші. І ніколи першими не зашкодять. Потрібно просто любити «братів наших менших», розуміти і піклуватися про них!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар