Нещодавно Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підвів підсумки заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Український коровай», який проводився у рамках святкування 100-річчя позашкільної освіти в Україні та з метою сприяння процесу виховання дітей і молоді на національно-патріотичних засадах, прищеплення шани й поваги до хліба і людей, причетних до його створення, а також задля збереження й популяризації родинних традицій, родинного хліба, який гуртує та примирює рід.
Основним завданням Конкурсу є створення умов для самореалізації талановитих і обдарованих дітей та молоді, залучення їх до активної пізнавальної, наукової й трудової діяльності, сприяння збереженню родинних звичаїв любити та шанувати хліб, підтримка сімейних традицій, де окрасою свята є хліб.
У Конкурсі взяли участь понад 300 учасників: родинні колективи, учні та учнівські колективи закладів позашкільної і загальної середньої освіти різних регіонів України та м. Києва. На огляд широкого загалу були представлені різноманітні творчі роботи, які відповідають визначенню «коровай» і «обрядовий хліб» та є зразками як традиційних, так і осучаснених кулінарних виробів. В представлених на розгляд журі роботах поєдналися національні художні традиції з елементами творчого мислення сучасних майстрів.
Оргкомітет і журі Конкурсу відзначили високий естетичний рівень виконання конкурсних робіт, традиційність, символіку, регіональні особливості виготовлення короваїв; дуже відповідальне ставлення до висвітлення теми за співучасті старшого покоління, родин. Серед кращих були й конкурсні роботи, що надійшли від учасників з Хмельницької області, зокрема з Новоушиччини.
Неповторно красивий і запашний коровай юннатів Хмельниччини, майстерно витворений Олександрою Коваль, колишньою вільховецькою юннаткою зі школи знаменитого подільського педагога-новатора Ф.С.Бацури, і презентований нею на конкурсну виставку в м. Київ у Народний Музей Хліба імені Любові Манорик Національного ЕНЦУМ, вподобала німецька делегація. У той же день, цей коровай разом з обрядовим хлібом з Хмельниччини став дарунком українських урядовців і був доставлений у київську амбасаду Німеччини, а німецькі дипломати, яким він дуже сподобався, відвезли його на свою історичну батьківщину, де він нині й експонується.
Згідно з підсумками журі, за активну участь у пошуково-дослідницькій діяльності з питань пізнання джерел і процесу виготовлення українського короваю, творчу самореалізацію й наполегливість, велику повагу до живих духовних традицій нашого народу та сприяння вихованню добрих родинних цінностей нагороджені Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України юннати з батьками і педагоги – переможці заочного Всеукраїнського родинного конкурсу «Український коровай» з Хмельницької області.
За I місце: – Олена Григораш, 1990 р.н., керівник учнівського об’єднання «Паросток надії» Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Федора Степановича Бацури Новоушицького району та директор цієї школи Шевченко Ігор Іванович, за творчу роботу «Коровай» (99 балів); – Ольга Юзвенко, 43 роки і Юзвенко Анна, 11 років, учениця 5 класу Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. М. Островського та Наталія Голенко, вчитель біології та основ здоров’я цієї школи, за творчу роботу «Весільний коровай» (98 балів).
За ІІ місце – Ольга Лахай; Назар Лахай, 8 років, учень 3-В класу Шепетівського НВК № 3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» і вчитель початкових класів цього НВК Анастасія Караван, за творчу роботу «Подільський коровай» (88 балів).
За матеріалами ХОЕНЦУМ
Детальніше на сайті – Хмельницька обласна рада.
Доброго дня! коли можна буде отримати нагороди? Дякую
Доброго дня! Приємно, коли твої вихованці у числі переможців. Я, вчитель родини Лахаїв, хотілося передати отримані нагороди для родини. Де можна їх отримати? Буду дуже вдячна за інформацію