Проведено екскурсію до меморіального комплексу, відкритого на місці форсування Дніпра | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено екскурсію до меморіального комплексу, відкритого на місці форсування Дніпра

28 жовтня 2019 року відзначається 75-та річниця вигнання нацистських окупантів з території України. Вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан), учні 9-А класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Г.О.Сазанська, класний керівник Н.В.Кутищева) здійснили екскурсію до села Військове Солонянського району Дніпропетровської області.

Гуртківці відвідали музей місцевого закладу загальної середньої освіти, прослухали цікаву розповідь екскурсовода – вчителя-історика Валентини Сергіївни Пшеничникової.

В центрі села, біля пам’ятника загиблим воїнам, діти вшанували пам’ять українців, які віддали життя в роки Другої світової війни. Учні поклали квіти біля пам’ятника загиблим солдатам та відвідали меморіал пам’яті загиблих бійців на переправі Дніпра.

Валентина Сергіївна зворушила слухачів змістовною розповіддю про події тих далеких днів у селі Військове. З територій міст та сіл України 75 років тому були остаточно вигнані нацистські загарбники. І сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, завдяки кому це стало можливим.
Пам’ять про тих, хто самовіддано рятував рідну землю і здобув перемогу над окупантами, назавжди жива у наших серцях! В день вигнання нацистських загарбників з території України ми із сумом і гіркотою згадуємо про події Другої світової війни, які мали трагічні наслідки для кожної української родини. І скільки б не минуло часу, ми завжди пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога.

Валентина Сергіївна підкреслила, що й сьогодні українці продовжують самовіддано боротися за свободу. “Сьогодні, коли на Сході України йде війна з російськими окупантами, лунають постріли і гинуть люди, українці, як ніхто, розуміють цінність своєї держави та її суверенітету. Ми самовіддано боремося за свободу, як колись боролися наші дідусі та бабусі, а відтак – ми переможемо!”, – сказала В.С. Пшеничникова.

Гуртківці хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час Другої світової війни та поклали квіти до меморіалу.

Екскурсію провели керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Кобеза Т.М. та Пелих С.А.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар