12 травня – День екологічної освіти | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


12 травня - День екологічної освіти

Шлях до високої екологічної культури лежить через ефективну екологічну освіту.

Екологічна освіта, як цілісне культурологічне явище, що включає процеси навчання, виховання, розвитку особистості, повинна спрямовуватися на формування екологічної культури, як складової системи національного і громадського виховання всіх верств населення України (у тому числі через екологічне просвітництво за допомогою громадських екологічних організацій), екологізацію навчальних дисциплін та програм підготовки, а також на професійну екологічну підготовку через базову екологічну освіту.

В основу екологічної освіти покладені принципи гуманізму, науковості, неперервності, наскрізності та систематичності.

Екологічна освіта спрямовується на поєднання раціонального й емоційного у взаємовідносинах людини з природою на базі принципів добра й краси, розуму й свідомості, патріотизму й універсалізму, наукових знань і дотримання екологічного права.

Екологічне виховання, освіта – єдиний процес впливу на свідомість людей і він повинен здійснюватися в комплексі, з врахуванням науково обґрунтованих методичних вимог.

Комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директорка Ельвіра ВІТРЕНКО) є осередком та координатором еколого-натуралістичної освіти в Херсонській області.

Комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради координує роботу з еколого-натуралістичної освіти і виховання в Херсонській області. Це 270З профільних творчих об’єднань, в яких навчаються 4157дітей.

Зважаючи на те, що Херсонщина – область з високим відсотком аграрної промисловості, постає необхідність розвитку еколого-аграрного напрямку в освіті. Сільськогосподарський напрямок виступає необхідною складовою частиною освітньо-виховного процесу, бо працюючи з живими об’єктами на землі, дитина пізнає, порівнює, вивчає та досліджує основні явища та закони оточуючого середовища.

Метою колективу є створення організаційно-педагогічних умов організації діяльності вихованців на навчально-дослідній земельній ділянці для підвищення ефективності формування предметних компетентностей. Тому, вже десять років поспіль в Центрі триває робота з реалізації практично-орієнтовного проєкту «Організація допрофільної підготовки учнів з агробіологічного напрямку».
Вітаємо всіх зі святом!!!!!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар