Вчимося правильно сортувати сміття | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Вчимося правильно сортувати сміття

Чи потрібно сортувати сміття, як правильно це робити і чому людина повинна піклуватися про навколишнє середовище та його стан? Ці запитання рано чи пізно постають перед кожною людиною, особливо, якщо вона вболіває за рідний край та державу.

Не залишаються осторонь цих важливих питань і педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, які систематично проводять із дітьми бесіди та заходи щодо екологічних проблем людства, пов’язаних із діяльністю людини, правил сортування сміття та його вторинної переробки.

Так, днями педагоги екоцентру провели екозаходи під гаслом „Бережемо довкілля. Сортуємо сміття правильно” для юннатів, дітей переселенців та читачів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, під час яких юні захисники довкілля розглянули важливі правила сортування сміття та обговорили питання можливості його вторинної переробки в Україні і в Закарпатті зокрема.

Задумаймося на хвилинку! Ми щосекунди засмічуємо нашу планету відходами, які мають різний термін розкладу. Наприклад, кинутий недопалок проплаває у морі від 1 до 5 років, а пакет з поліетилену – від 10 до 20 років. Вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка розкладеться лише через тисячу років. Щоб якось припинити процес накопичення відходів та засмічення нашої планети, необхідно навчитись правильно сортувати сміття.

Для чого ж необхідно сортувати сміття? Діти розглянули та обговорили декілька тезисів, серед яких:

  • мінімізація негативного впливу на навколишнє середовище;
  • усунення небезпеки забруднення повітря, ґрунтів, поверхневих та підземних вод;
  • можливість багаторазового використання тари;
  • економія коштів та зменшення площ сміттєзвалищ.

Закріплення знань відбувалося у цікавій ігровій формі. Учасники „сортували” сміття за допомогою дидактичної гри, розв’язували анаграми, відтворювали прислів’я і пояснювали їх, як справжні слідопити-дослідники розшифровували таємне послання.

Тож, з яким меседжем хотіли би звернутися юні природолюби до однолітків і дорослих? „Сміття необхідно грамотно утилізувати, а ще краще – переробляти, даючи вже використаній сировині друге життя».

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Оксана СТРІЧКО, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар